NEDEN BANG & OLUFSEN

Dünyanın en ikonik görsel-işitsel markalarından biri olan Bang & Olufsen , 90 yıldan uzun bir süredir tasarım, teknoloji ve yenilikte öncü olmuştur. Bugün, tutkumuzu paylaşan perakende ortaklar arıyoruz. Tüm dünyada mükemmel fırsatlarımız var ve her mağazayı başarılı kılmaya çalışıyoruz.

Neredeyse otuz yıldır, öncü tasarımcı Jacob Jensen Bang & Olufsen'in vizyonuna şekil verdi. Şirketin ses ve tasarımda dünya lideri olarak ününü pekiştirecek tanımlayıcı bir işbirliği oldu.

Klasik Bang & Olufsen ürünleri hakkında sıkça duyulan bir haber, bir bilim kurgu filminin setine, birinin evinden daha fazla uyuyor gibi göründüğüdür. Ancak bu hafif yürekli şakanın özünde derin bir öneri var: Danimarka kırsalında yaşayan bu küçük şirket aslında ses tasarımının geleceğini ikonik ve avantgarde estetiği ile şekillendirmeyi başardı. Uzun süredir Bang & Olufsen işbirlikçisi Jacob Jensen'e büyük parçalar için teşekkür ederiz.

1926'da Danimarka'da Kopenhag'da doğan Jensen, okula 13 yaşında okudu ve döşemelik eğitimi aldı. Babasının atölyesinde yapılan mizaç görevlerinden sıkılan genç Jensen, günlük eşyaların tasarım ve modellerini yapmaya başladı. Bunlar sonunda Jensen’ın babasına sıradışı mobilya tasarımlarının açıkça büyük potansiyele sahip birinden geldiğini söyleyen bir mimarın dikkatini çekti. Bu karşılaşmanın ardından, Jensen, 1940'ların sonunda Danimarka Sanat ve El Sanatları Okulu'na kaydoldu, burada Jørn Utzon'un vesayeti altında, Jensen, endüstriyel tasarım disiplinindeki ilk mezun oldu. Bu hareketin dalgasını sürmeye devam etti ve 1951'de Danimarka'nın ilk endüstriyel tasarım stüdyosu Bernadotte & Bjørn için çalışmaya başladı.