instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 1

FOTSI00094-SET1
Yorum (0) | Yorum Yap

849,00 TL 599,00 TL
%29İndirimli 

Fujifilm instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 1

 

Sevdiğin kişiye bir instax makine hediye etmek istiyorsan ama sadece bir fotoğraf makinesi ile yetinmek istemiyorsan instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti tam da sana göre!

Bir kadına ne alınır diye uzun uzun düşüyorsan ve bu içinden çıkılmaz bir hal aldıysa tam da aradığın şey bu hediye seti!

Sadece bir instax mini 9 ile yetinmek yerine arkadaşına tam bir fotoğraf dünyası armağan edebilirsin. Tabii ki muhteşem hediye setini kendin için de alabilirsin.

Hediye setinin içinde instax mini 9 açık pembe ile birlikte daha neler var neler…

İnstax mini film 20’li, instax mini 9 albüm, instax mini 9 çanta, instax mini 9 selfie lensi 85-50 mm, 2 adet AA alkalin pil ve kayış hediye setinin içinde yer alıyor.

Hediyeyi alacağın kişi her kimse gerçekten çok şanslı! İnstax mini 9 ile anı yakalamak için instax mini kılıf kullan ve makineni dilediğin her yere yanında götür. Üstelik setin içindeki her şey öylesine detaylı düşünülmüş ki paketi açar açmaz fotoğraf çekmeye başlayabilirsin.

Pilleri, doğru kutuplarına göre pil yatağına takarak işe başlayabilirsin.

Kayışı takmayı da unutmamalısın, bu çekim yaparken makineni daha iyi kavramanı ve daha güzel fotoğraflar çekmeni sağlayacak.

Film paketini dikkatlice aç ve sarı çizgi olan kısmı bularak ve makinenin film yuvasındaki sarı nokta ile üst üste gelecek şekilde instax mini 9 film takma işlemini tamamla. Tek seferde en fazla 10 film koyabilirsin.

Filmi taktıktan sonra deklanşöre basarak film tabının koruyucu kapağını çıkartmalısın.

İnstax mini 9 fotoğraf çekmeye hazır!

Kullanım kılavuzunu dikkatlice okumalısın ve eğer ilk kez instax kullanıyorsan asıl çekime geçmeden önce 1-2 kez deneme çekimi yapmayı da ihmal etmemelisin. Unutma bu sayede en güzel anları kaçırmamış olursun.

Dışarıda fotoğraf çekmek için instax mini kılıf işine çok yarayacak. İnstant kamera ile tüm gözler üzerine çevrilebilir, buna hazırlıklı olmalısın. Anı kaçırmamaya çalış, çek çekebildiğin kadar!

Eğer selfie çekmek istersen de paketin içinden çıkan selfie merceğini objektife takarak yakın çekim selfieler çekebilirsin. Bu lens aynı zamanda senin yakın objeleri, manzarayı vs. çekmeni de sağlayacak makro bir lens. Onu yanından ayırmamalısın.

Selfie aynası ile de doğru kadrajını bularak en güzel selfieleri çekmen mümkün.

Çektiğin her fotoğrafa paketin içinden çıkan eğlenceli kalem ile notlar al ve istersen albümde saklayabilir, istersen çalışma masana koyabilir istersen de hediye edebilirsin.

Hediye seti tek bir kutu içinde değildir. Görsellerde görünen her ürün orijinal paketinde tek bir kutu içinde birleştirilerek gönderilecektir.

İnstax mini 9, 2 yıl Fujifilm Türkiye garantisi kapsamındadır.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamak için ambalajı atmayınız.

 

İnstax Mini 9 Kullanımı

 

Capcanlı renkleri, kendine has tasarımı ile instax mini 9 ile şipşak polaroid fotoğraf çekmenin inceliklerine hakkında ufak tüyolar verelim.

Objektifi açtığınız anda bulunduğunuz mekânın ışığına göre İnstax mini 9 en uygun olan çekim modu ikaz ışığını yakacaktır.

Profesyonel kareler çekmek için deneye yanıla kendi doğrunu bulabilirsin. Bunun bir usta-çırak deneyimi olarak düşünebilirsin. Her çektiğin fotoğraf bir öncekinden daha iyi olacaktır.

Flaş kullanımı da deneyimle öğrenebileceğiniz şeylerden biri. Her çekimde flaş açan instax özellikle de açık mekanlarda çekilen fotoğraflarda ışık patlamasına neden olabiliyor. Bazı anlarda flaşı elinizde kapatmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun için en özel anları beklemeden deneme çekimi yapmanı bu şekilde anı kaybetmemeni tavsiye ederiz.

Loş bir yerdeyseniz makinenin üstünde yer alan ‘hi-key’ modunu seçerek daha parlak kareler çekebilirsin. Bu özellik loş mekanda ten rengini çok daha yumuşak ve parlak çıkartacak emin ol. Ancak dikkatli ol ‘hi-key’ modunda flaş patlamasın.

Her şey tamamsa haydi, başlıyoruz.

 

İnstax Mini 9 Film Değiştirme

 

Makineye film takarken, filmin üzerindeki sarı nokta ile makinenin içinde görmüş olduğun sarı noktayı birbirine eşleşecek şekilde tak ve kapağı kapat. Film kapağının penceresinden baktığında sarı işareti görmen, makinanın içinde film tabı olduğunu gösterir ve bu özellik film kontrolü için yuvayı açıp filmleri yakmanı önler. 

10 poz bitene kadar makinenin arka kapağını sakın açma. Aksi takdirde filmler yanar ve çekilen görüntüler sade beyaz bir kâğıt olarak çıkar.

Film takıldığında deklanşöre ilk basmanda fotoğraf çekemezsin. Film değiştirdiğin için ilk önce filmin koruma kapağı makineden çıkacak ve makine bundan sonra fotoğraf çekmeye hazır hale gelecektir.

 

İnstax Hediye Setleri İçerikleri

 

İnstax Hediye Seti 1                                      İnstax Hediye Seti 2                                      İnstax Hediye Seti 3

İnstax mini 9,                                                  İnstax mini 9,                                                   İnstax mini 9,

Taşıma çantası,                                              Taşıma çantası,                                               Taşıma çantası,

Fotoğraf albümü,                                            Fotoğraf albümü,                                             10’lu film,           

20’li film,                                                         10’lu film,                                                          2 adet AA pil     

2 adet AA pil                                                   2 adet AA pil                                                    Yakın çekim lensi

Yakın çekim lensi                                           Yakın çekim lensi                                            Taşıma kayışı

Taşıma kayışı                                                Taşıma kayışı

 

 

İnstax Mini 9 Özellikleri

 

Pozlandırma Kontrolü: El ile ‘manuel’, pozlama ölçerdeki LED göstergesi ile WB-beyaz ayarı kontrolü

Instant Film: Fujifilm Instant Renkli Film “instax mini”

Lens: 2 bileşen, 2 element, f=60 mm, 1: 12.7

Flaş: Otomatik (sürekli yanıp sönen flaş)

         Geri dönüşüm süresi: Yeni pil ile kullanıldığında 0,2 sn.-6 sn.

Flaş Etki Alanı: 0.6m-2.7m

Otomatik Kapanma Süresi: 5 dakika

Fotoğraf Ölçüsü: 62 x 46 mm

Çekim Mesafesi (odaklanma): 0.6m – sonsuz

Enstantane: 1/60 san.

Ağırlık: 307 gr

Ölçüler: 116 x 118.3 x 68.2 mm

Aksesuarlar: Taşıma Kayışı

Güç Gereksinimi: 2 adet AA, 1,5V alkalin pil

Kapasite: 100 çekim (yeni AA pil ile yaklaşık 10 instax mini film paketi)

Diğer Özellikler: Pozlama sayacı (kalan filmi görebilme özelliği)

                            Film paketi yerleştirme onay penceresi