instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 2

FOTSI00094-SET2
Yorum (0) | Yorum Yap

799,00 TL 569,00 TL
%29İndirimli 

 

instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 2

 

Hediye seçimi yaparken sen de çok zorlananlardansan instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 2 en büyük kurtarıcın olacak.

Bir kadına alınabilecek en güzel hediyeler listesinde başı çeken instax mini 9 Açık Pembe Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti 2 seni sıradan hediyeler almaktan kurtaracak.

İnstax mini 9 ve neredeyse diğer tüm aksesuarlarının yer aldığı bu hediye paketinde bir fotoğraf dünyası yaratmak için her şey var.

Hediye setinin içinde İnstax mini film 10’lu, instax mini 9 albüm, instax mini 9 çanta, instax mini 9 selfie lensi 85-50 mm ve 2 adet AA alkalin pil bulunuyor.

Seti açar açmaz fotoğraf çekmeye başlayabilirsin. İnstax mini kılıf ile de makineni dilediğin yere götürmen mümkün.

Paketi açtığında makinene pillerini takarak işe başlayabilirsin.

Film paketini dikkatlice aç ve film yuvasına 10’lu film tabını yerleştir. Filmi yerleştirirken, film yuvasının sarı çizgisi ile film tabının üzerindeki sarı çizgiyi üst üste getirmelisin. İnstax mini 9 film takma işi tamamdır. Makinene tek seferde 10’lu film takabilirsin.

İnstant kamera fotoğraf çekmek için hazır! Deklanşöre basarak filmin koruma kapağını çıkartmayı unutmamalısın.

Kullanım kılavuzunu, makineni kullanmadan önce detaylıca okumalısın.

İnstax makineni ilk kez kullanıyorsan sana tavsiyemiz 1-2 kere deneme çekimi yaparak makinen ile tanışman. Bu, en güzel anlarda çok daha mükemmel fotoğraflar çekebilmen için sana büyük fayda sağlayacak.

Yakın çekim lensi ile de ister makro çekimler yapabilir istersen de muhteşem selfieler çekebilirsin. Nereye gidersen git bu lens hep yanında olsun.

Çektiğin fotoğrafları, sevdiklerine hediye edebilir ya da yanındaki boşluklara notlar alarak instax albüm içinde saklayabilirsin.

Hediye seti içindeki ürünler tek bir paket içerisinde bulunmaz. Ürün görsellerinde yer alan ürünlerin tamamı orijinal ambalajları ile tek bir kutu içinde birleştirilerek gönderilecektir.

İnstax mini 9, 2 yıl Fujifilm Türkiye garantisindedir.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamak için ambalajı atmayınız.

 

İnstax Mini 9 Kullanımı

 

Capcanlı renkleri, kendine has tasarımı ile instax mini 9 ile şipşak polaroid fotoğraf çekmenin inceliklerine hakkında ufak tüyolar verelim.

Objektifi açtığınız anda bulunduğunuz mekânın ışığına göre İnstax mini 9 en uygun olan çekim modu ikaz ışığını yakacaktır.

Profesyonel kareler çekmek için deneye yanıla kendi doğrunu bulabilirsin. Bunun bir usta-çırak deneyimi olarak düşünebilirsin. Her çektiğin fotoğraf bir öncekinden daha iyi olacaktır.

Flaş kullanımı da deneyimle öğrenebileceğiniz şeylerden biri. Her çekimde flaş açan instax özellikle de açık mekanlarda çekilen fotoğraflarda ışık patlamasına neden olabiliyor. Bazı anlarda flaşı elinizde kapatmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun için en özel anları beklemeden deneme çekimi yapmanı bu şekilde anı kaybetmemeni tavsiye ederiz.

Loş bir yerdeyseniz makinenin üstünde yer alan ‘hi-key’ modunu seçerek daha parlak kareler çekebilirsin. Bu özellik loş mekanda ten rengini çok daha yumuşak ve parlak çıkartacak emin ol. Ancak dikkatli ol ‘hi-key’ modunda flaş patlamasın.

Her şey tamam değil mi? Haydi başlıyoruz.

 

İnstax Mini 9 Film Değiştirme

 

Makineye film takarken, filmin üzerindeki sarı nokta ile makinenin içinde görmüş olduğun sarı noktayı birbirine eşleşecek şekilde tak ve kapağı kapat. Film kapağının penceresinden baktığında sarı işareti görmen, makinanın içinde film tabı olduğunu gösterir ve bu özellik film kontrolü için yuvayı açıp filmleri yakmanı önler. 

10 poz bitene kadar makinenin arka kapağını sakın açma. Aksi takdirde filmler yanar ve çekilen görüntüler sade beyaz bir kâğıt olarak çıkar.

 

Film takıldığında deklanşöre ilk basmanda fotoğraf çekemezsin. Film değiştirdiğin için ilk önce filmin koruma kapağı makineden çıkacak ve makine bundan sonra fotoğraf çekmeye hazır hale gelecektir.

 

 

İnstax Hediye Seti İçerikleri

 

İnstax Hediye Seti 1                                      İnstax Hediye Seti 2                                      İnstax Hediye Seti 3

İnstax mini 9,                                                   İnstax mini 9,                                                 İnstax mini 9,

Taşıma çantası,                                               Taşıma çantası,                                             Taşıma çantası,

Fotoğraf albümü,                                             Fotoğraf albümü,                                           10’lu film,           

20’li film,                                                          10’lu film,                                                       2 adet AA pil     

2 adet AA pil                                                    2 adet AA pil                                                 Yakın çekim lensi

Yakın çekim lensi                                            Yakın çekim lensi                                          Taşıma kayışı

Taşıma kayışı                                                  Taşıma kayışı

 

 

İnstax Mini 9 Özellikleri

Pozlandırma Kontrolü: El ile ‘manuel’, pozlama ölçerdeki LED göstergesi ile WB-beyaz ayarı kontrolü

Instant Film: Fujifilm Instant Renkli Film “instax mini”

Lens: 2 bileşen, 2 element, f=60 mm, 1: 12.7

Flaş: Otomatik (sürekli yanıp sönen flaş)

         Geri dönüşüm süresi: Yeni pil ile kullanıldığında 0,2 sn.-6 sn.

Flaş Etki Alanı: 0.6m-2.7m

Otomatik Kapanma Süresi: 5 dakika

Fotoğraf Ölçüsü: 62 x 46 mm

Çekim Mesafesi (odaklanma): 0.6m – sonsuz

Enstantane: 1/60 san.

Ağırlık: 307 gr

Ölçüler: 116 x 118.3 x 68.2 mm

Aksesuarlar: Taşıma Kayışı

Güç Gereksinimi: 2 adet AA, 1,5V alkalin pil

Kapasite: 100 çekim (yeni AA pil ile yaklaşık 10 instax mini film paketi)

Diğer Özellikler: Pozlama sayacı (kalan filmi görebilme özelliği)

                            Film paketi yerleştirme onay penceresi