instax mini 9 Kit Açık Pembe

FOTSI00062
Yorum (0) | Yorum Yap

849,00 TL 599,00 TL
%29İndirimli 

Fujifilm Instax Mini 9 Açık Pembe Kutulu Hediye Seti

 

Instax Mini 9 Açık Pembe Kutulu Hediye Seti ile son zamanların en büyük hediye çılgınlığına hazır mısın?

En sevdiğine, en güzel anını ölümsüzleştirmeyi armağan etmek ile harika bir iş yapacaksın!

Arkadaşına hediye almak isteyen ancak bir türlü ne hediye alacağına karar veremeyen kişilerden biri de sensen bu instax hediye seti günlerdir düşünüp aklına bir türlü gelmeyen o muhteşem hediye bu paket olabilir.

Bir kadına alınabilecek en güzel hediye seçenekleri sınırlıyken instax mini 9 Kit Açık Pembe tam da aradığın kurtarıcın olacak… Üstelik bu kiti kendin için de satın alabilirsin.

Sadece bir instax mini 9 değil koca bir fotoğraf seti ile en unutulmaz hediye seninki olacak!

Hediye setinin içinde instax mini 9 ile birlikte daha neler var neler…

İnstax mini film 10’lu, instax mini 9 albüm, instax mini 9 çanta, instax mini 9 selfie lensi 85-50 mm ve 2 adet AA alkalin pil kitin içinde yer alıyor.

İnstax mini 9 ile her anı fotoğraflamak ve tabii ki de fotoğrafı anında eline alabilmek sana harika bir deneyim yaşatacak. Üstelik fotoğraf makineni instax mini kılıf ile hem çok kolay taşıyacaksın hem de tarzına eşlik etmesini sağlayacaksın, bu muhteşem bir detay!

Paketin içinde bir de yakın çekim lens bulunuyor. Makro lens ile yakın çekim yapabileceğin gibi selfie çekimlerinde de muhteşem sonuçlar elde edebilirsin.

Eğer selfie çekmek istersen merceğini objektife takarak yakın çekim selfieler çekebilirsin.

Selfie aynası (selfie mirror) da çekim yaparken tam da istediğin gibi selfieler çekmene yardımcı olacak. Ayna sayesinde en doğru pozu yakalayana kadar duruşunu değiştirebilir ve bu sayede de deklanşöre basmadan önce nasıl çıkacağını görebilirsin.

Paketi açar açmaz fotoğraf çekmeye başlayabilirsin, yapman gereken tek şey pilleri takmak ve film tabını yuvasına yerleştirmek.

Pilleri, doğru kutuplarına göre gelecek şekilde pil yatağına takmalısın. İnstax mini 9 film takma için film paketinin folyosunu dikkatlice açarak film yuvasındaki sarı çizginin üzerine, film tabının sarı çizgi olan kısmını denk getirerek filmi yerine yerleştirmelisin.

Tek seferde sadece 10 film koyman gerekir bunu unutmalısın. Film yuvasını, filmler bitene kadar açmamalısın. Aksi durumda filmlerin yanabilir! Kalan film miktarını film sayacından görebilirsin.

Deklanşöre ilk bastığında film tabının koruyucu kapağı çıkacak ve bu instax mini 9 film değiştirme sürecinin her seferinde aynı olacak.

İnstax kamera fotoğraf çekmeye hazır!

Kullanım kılavuzunu okumayı ihmal etmemelisin ve ilk kez instax mini kullanıyorsan asıl çekime geçmeden önce 1-2 kez deneme çekimi yapmalısın. Bu sayede en güzel anları kaçırmamış olacaksın.

Her çektiğin polaroid fotoğrafa renkli kalemler kullanarak notlar alabilir, tarih atabilir, nerede çekildiğini yazarak geleceğe not düşebilirsin. Boşlukları güzel değerlendir!

Çektiğin fotoğrafları hediye paketinin içinden çıkan instax albüm ile saklayabilir ya da arkadaşlarına hediye edebilirsin. Hatta çalışma masana koyarak her baktığında anı hatırlayarak, gülümseyebilirsin. Bu tamamen sana kalmış…

Fotoğraflar, kutu içinde yer alan ürünleri net olarak görebilmen içindir. Kit içinde yer alan her ürün orijinal ambalajında ve Desibela tarafından özel olarak tasarlanan İnstax hediye kutusu içinde birleştirilerek sana ulaştırılacaktır.

İnstax mini 9, 2 yıl Fujifilm Türkiye garantisi kapsamındadır.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamak için ambalajı atmayınız.

 

İnstax Mini 9 Kullanımı

 

Capcanlı renkleri, kendine has tasarımı ile instax mini 9 ile şipşak polaroid fotoğraf çekmenin inceliklerine hakkında ufak tüyolar verelim.

Objektifi açtığınız anda bulunduğunuz mekânın ışığına göre İnstax mini 9 en uygun olan çekim modu ikaz ışığını yakacaktır.

Profesyonel kareler çekmek için deneye yanıla kendi doğrunu bulabilirsin. Bunun bir usta-çırak deneyimi olarak düşünebilirsin. Her çektiğin fotoğraf bir öncekinden daha iyi olacaktır.

Flaş kullanımı da deneyimle öğrenebileceğiniz şeylerden biri. Her çekimde flaş açan instax özellikle de açık mekanlarda çekilen fotoğraflarda ışık patlamasına neden olabiliyor. Bazı anlarda flaşı elinizde kapatmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun için en özel anları beklemeden deneme çekimi yapmanı bu şekilde anı kaybetmemeni tavsiye ederiz.

Loş bir yerdeyseniz makinenin üstünde yer alan ‘hi-key’ modunu seçerek daha parlak kareler çekebilirsin. Bu özellik loş mekanda ten rengini çok daha yumuşak ve parlak çıkartacak emin ol. Ancak dikkatli ol ‘hi-key’ modunda flaş patlamasın.

Herşey tamam değil mi? Haydi başlıyoruz.

 

İnstax Mini 9 Film Değiştirme

 

Makineye film takarken, filmin üzerindeki sarı nokta ile makinenin içinde görmüş olduğun sarı noktayı birbirine eşleşecek şekilde tak ve kapağı kapat. Film kapağının penceresinden baktığında sarı işareti görmen, makinanın içinde film tabı olduğunu gösterir ve bu özellik film kontrolü için yuvayı açıp filmleri yakmanı önler. 

10 poz bitene kadar makinenin arka kapağını sakın açma. Aksi takdirde filmler yanar ve çekilen görüntüler sade beyaz bir kâğıt olarak çıkar.

Film takıldığında deklanşöre ilk basmanda fotoğraf çekemezsin. Film değiştirdiğin için ilk önce filmin koruma kapağı makineden çıkacak ve makine bundan sonra fotoğraf çekmeye hazır hale gelecektir.

 

İnstax Mini Kit İçinde Neler Var?              

İnstax mini 9 Açık Pembe

İnstax mini pembe çanta                          

İnstax mini fotoğraf albümü                                

İnstax Mini 10’lu film                                                        

Yakın çekim lensi

Taşıma kayışı

2 adet AA pil

 

İnstax Mini 9 Özellikleri

 

Pozlandırma Kontrolü: El ile ‘manuel’, pozlama ölçerdeki LED göstergesi ile WB-beyaz ayarı kontrolü

Instant Film: Fujifilm Instant Renkli Film “instax mini”

Lens: 2 bileşen, 2 element, f=60 mm, 1: 12.7

Flaş: Otomatik (sürekli yanıp sönen flaş)

         Geri dönüşüm süresi: Yeni pil ile kullanıldığında 0,2 sn.-6 sn.

Flaş Etki Alanı: 0.6m-2.7m

Otomatik Kapanma Süresi: 5 dakika

Fotoğraf Ölçüsü: 62 x 46 mm

Çekim Mesafesi (odaklanma): 0.6m – sonsuz

Enstantane: 1/60 san.

Ağırlık: 307 gr

Ölçüler: 116 x 118.3 x 68.2 mm

Aksesuarlar: Taşıma Kayışı

Güç Gereksinimi: 2 adet AA, 1,5V alkalin pil

Kapasite: 100 çekim (yeni AA pil ile yaklaşık 10 instax mini film paketi)

Diğer Özellikler: Pozlama sayacı (kalan filmi görebilme özelliği)

                            Film paketi yerleştirme onay penceresi