instax SQ 6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti

FOTSI00098-SET1
Yorum (0) | Yorum Yap

1.289,00 TL 999,00 TL
%22İndirimli

1 saat 1 dakika İçinde sipariş verirseniz Bugün kargoda!

 

Fujifilm Instax SQ 6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti

 

Zaman çok hızlı akıyor ve senin onu yakalaman için yapabileceğin tek şey fotoğraf çekip anı ölümsüzleştirmek. İçindeki heyecanı instax SQ 6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi ile serbest bırakırsan yaratıcılığına sen bile inanamayacaksın.

Instax SQ 6 hediye seti içinde hızlıca çekime başlaman için Instax SQ 6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi, instax sq 6 albüm, instax sq6 10’lu film, instax sq6 kılıf, 3 farklı renk filtresi, taşıma çantası ve pil bulunuyor.

Instax sq6 ile kare çekimler yaparak büyüleyici güzellikte fotoğraflar çekebilir ve anında polaroid fotoğraf baskısı alabilirsin.

Her an, hayatta bir kez yaşanır ve instax SQ 6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi bu anları harikulade ve çağdaş kare biçiminde sonsuza dek saklamak için tasarlanmış bir fotoğraf makinesi…

Dijital ile analog özelliklerinin tek bir fotoğraf makinesinde birleştiren Instax Kare SQ6 ile fotoğraf çekmenin gerçek hazzına ulaşacaksın. İlk önce neyin fotoğrafını çekeceksin?

Kare formatta çekeceğin fotoğraf retro bir havaya sahip olacak ve fotoğrafların sanki geçmişten gelmiş gibi görünecek. Üstelik kare format bir fotoğraf çekerken dikey yoksa yatay mı çeksem derdi de son bulacak!

Instax mini fotoğraf baskısının tam 1.5 katı büyüklüğünde fotoğraflar çekmek sınırlarını zorlamak için sence de çok eğlenceli değil mi?

1:1 oranın mükemmelliği çektiğin tüm fotoğraflara yansıyacak. Çekeceğin fotoğrafların sınırı senin hayal dünyana kalmış! Neyi hayal edersen et yapman gereken tek şey açını bulmak ve deklanşöre basmak.

 

Instax Kare SQ6 Kullanımı & Detayları

 

Makinenin içinden çıkan pilleri doğru şekilde pil yuvasına yerleştirerek ve instax kare SQ6’nın açma kapama düğmesini açmalısın.

Instax square sq6 film paketini dikkatlice açarak makinene filmini yerleştirebilirsin. İnstax square sq6 film takma işlemi için biraz aşağıda detaylı bilgi bulabilirsin.

Karanlık bir mekândaysan veya gece çekimi yapıyorsan, otomatik pozlama kontrolü sayesinde kolayca fotoğraf çekebilirsin. Bu işlev sayesinde hem konuyu hem de arka planı aydınlatman mümkün, böylece hiçbir detay karanlıkta kaybolmayacak.

Selfie aynası sayesinde dilediğin gibi pozlar verebilir, çekim alanınızı merceğin yanındaki aynadan kontrol edebilirsiniz. Selfie mirror aynı zamanda parlaklığı ve odak uzunluğunu otomatik olarak ideal düzeye ayarlamanı da sağlar.

Makro modu kullanarak 30cm - 50cm aralığında yakın çekim yapabilir, peyzaj modunu kullanarak da uzaktaki nesneleri çekebilirsin. (2m - ∞)

Açık & Koyu modunu kullanarak fotoğraf parlaklığını kontrollü şekilde ayarlayabilir, düşük ve yüksek anahtar düğmeleri ile efekt verebilir, istediğin sertlikte ve yumuşaklıkta fotoğraflar çekebilirsin. Aynı zamanda makinenin kutusundan çıkan 3 farklı filtre ile de eğlenceli ve rengârenk kare fotoğraflar çekebilirsin.

Paketin içinde yer alan 3 adet renkli filtreyi flaş üzerine kolayca takarak mor, kırmızı ya da yeşil filtreli fotoğraflar elde edebilirsin.

Çift pozlama modu aynı baskıda iki fotoğrafla sanatsal bir çekim yapabilmen için tasarlanmış bir özellik. Modu etkinleştirmek için deklanşöre iki kez basman yeterli, artık harika şaheserler yaratabilirsin.

Instax square sq6 fotoğraf makinenin zamanlayıcısını kullanarak da harika selfieler çekebilir, deklanşöre basmak için bir kişiye ihtiyaç olmadığından sen de dahil ortamdaki herkesi fotoğraf karesine dahil edebilirsin. Üstelik fotoğraf çekmek için makinene tripod da takabilirsin. Her instax kare SQ 6 fotoğrafa makinesi tripod yuvasına sahiptir ancak tripod, makinenin kutusunun içinden çıkmaz ve ayrı olarak satın alman gerekir.

İlk kez instax kare SQ6 kullanıyorsan 1-2 deneme çekimi yapman sana fayda sağlar. Bu deneyim sayesinde en güzel anları kaçırmamış olursun. Her çektiğin fotoğraf bir öncekinden daha iyi olacak ve sen gitgide bir fotoğraf ustası olacaksın.

Fotoğraflar, kutu içinde yer alan ürünleri ve instax aksesuar çeşitlerini net olarak görebilmen içindir. İnstax hediye seti içinde yer alan her ürün orijinal ambalajında ve tek bir kutu içinde birleştirilerek sana ulaştırılacaktır.

İnstax sq6 fotoğraf makinesi 2 yıl Fujifilm Türkiye garantisi kapsamındadır.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamanız için ürün ambalajına zarar vermeyiniz ve ambalajı atmayınız.

 

Instax SQ6 Film Takma & Değiştirme

 

İnstax SQ 6 film değiştirme için öncelikle paketten çıkan kılavuzu detaylıca okuman gerek. Filmin üzerindeki sarı nokta ile fotoğraf makinenin içinde gördüğün sarı noktayı birbirine eşleşecek şekilde takarak kapağı kapatabilirsin.

Makinene film taktıktan sonra deklanşöre 1 kere basarak filmin koruyucu kapağını çıkartmalısın.

10 poz bitene kadar makinenin film yuvasını kesinlikle açmaman gerekir. Aksi takdirde kalan tüm filmlerin yanar ve çekilen görüntüler sade beyaz bir kâğıt olarak çıkar. Kalan film adedini film sayacından takip edebilirsin.

 

Instax SQ 6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi ve Hediye Seti İçinde Neler Var?

 

Instax SQ6 Ruby Red Fotoğraf Makinesi

Instax SQ6 Albüm

Instax SQ6 Çanta

Instax SQ6 10’lu Film

İki adet CR2/DL CR2 lityum pil

Instax SQ6 taşıma kayışı

Yeşil, mor ve kırmızı renkte 3 adet renk filtresi

 

Instax SQ6 Özellikleri

 

Film: FUJIFILM Şipşak Baskı Filmi “instax SQUARE” (hediye setinin içinde 1 adet instax Kare Square 10'lu Film bulunur.)

Resim Boyutu: 62 mm x 62 mm/2.4 in.x 2.4 in.

Mercek: Geri çekilebilir mercek, 2 parçalı, 2 unsurlu, f=65,75 mm, 1:12.6

Vizör: Ters Galilean vizör, 0.4 x, hedef noktalı

Odaklanma: Motor tahrikli, 3 aralıklı anahtarlama (0.3 m - 0.5 m/1 ft. - 1.6 ft., 0.5 m - 2 1.6 ft - 6.6 ft., 2 m/6.6 ft. ve ötesi),

Makro mod; (0.3 m - 0.5 m/1 ft. - 1.6 ft.)

Normal mod; (0.5 m - 2 m/1,6 ft. - 6.6 ft.)

Arazi modu; (2 m/6.6 ft ve ötesi)

Deklanşör Serbest Bırakma: Programlı elektronik deklanşör serbest bırakma, 1.6 san. - 1/400 san.

Pozlama kontrolü: Otomatik, Ara kilitleme aralığı (ISO 800) : LV 5 - LV 15.5,

Pozlama ayarı: ±2/3 EV

Film Besleme: Otomatik

Film Hazırlama Süresi: Yaklaşık 90 saniye (ortam sıcaklığına göre değişir)

Flaş: Makro modda; Bütünleşik, otomatik elektronik flaş

Makro mod haricindeki bir modda; Flaş açık (“Flaş kapalı modu” seçilmediğinde)

Şarj süresi, 0.2 san. - 7 san. (yeni batarya kullanarak), Flaş şarj göstergesi,

Etkili flaş lambası mesafesi, 0.3 m - 2.7 m/1 ft. - 8.9 ft.

Kendinden Zamanlayıcı: Elektronik kontrollü, yaklaşık 10 saniye gecikmeli, çalışırken durdurulabilir.

LED Ekran: Çekim modu (Otomatik, Özçekim, Makro, Arazi, Çift çekim), Parlaklık ayarı, Flaş bastırma, Kendinden zamanlayıcı modu

Güç Kaynağı: İki adet CR2/DL CR2 lityum batarya

Kapasite: Yeni CR2/DL CR2 lityum bataryalar ile yaklaşık 30 instax SQUARE 10’lu film paketi

Diğer: Film paketi onay penceresi, tripod yuvası (tripod ayrı satılır)

Boyutlar ve Ağırlık: 118.7 mm x 128.1 mm x 58.1 mm/4.7 in. x 5.0 in. x 2.3 in. 

(çıkıntılar hariç)

393 g/13.9 oz. (batarya, kayış ve film paketi olmadan)

Aksesuarlar: İki adet CR2/DL CR2 lityum batarya, Omuz askısı, Üç adet renkli flaş filtresi