Ürün Grupları


 

Aksiyon Kamera Nedir?

Aksiyon kamera en yalın tabiri ile hareket halindeyken kullanılabilen kameraları ifade etmek için kullanılır. Doğa sporlarıyla uğraşırken, bisiklete binerken, paraşütle atlarken hatta dalış yaparken bile kullanılabilen aksiyon kamera çeşitleri ile macera dolu anlarınızı saniye saniye kayıt altına alabilirsiniz. Aksiyon kameralar, kaskınıza, kolunuza, belinize özel göğüs kemeri sayesinde göğüs bölgenize ya da baş bandı yardımıyla direkt olarak kafanıza takabileceğiniz bir kamera türüdür. Böylece her açı ve plandan çekim yapabilmenizi sağlar. Oldukça küçük ve kompakt olmalarına oldukça başarılı çekimler yapan aksiyon kamerası modelleri kaliteli lenslere, titreşim, sarsıntı gibi sorunları engelleme gibi daha birçok özelliğe sahiptir. Aksiyon kameralarının bu özellikleri sayesinde de kusursuz videolar ve fotoğraflar çekebilirsiniz. En iyi aksiyon kamerası yüzlerce seçeneği ile Desibela'nın uygun fiyat avantajlarıyla buluşuyor.

 

4K Aksiyon Kamera Çeşitleri Hangileri?

Günümüzde birçok aksiyon kamerası 4K çekim yapabilme özelliğine sahiptir. 4K aksiyon kamerası konusuna değinmeden önce 4K’nın ne olduğuna kısaca bir değinmemiz gerekir. 4K bir çözünürlük terimidir. Son yılların en popüler kamera çözünürlüğü de diyebileceğimiz 4K çözünürlük, Full HD denilen çözünürlüğün tam 4 katını sağlar. 4K videoda her bir görüntü karesi 3,840 x 2,160 pikselden meydana gelir. 4K aksiyon kameraları da bu şekilde bir format ile çalışarak yüksek kaliteli görüntüler kaydetmenizi sağlar.

Akaso Brave 7, Akaso Brave 8 ve Akaso V50X gibi modeller 4K çözünürlüğe sahiptir. Bu karemalar da kendi içinde 30fps ve 60fps gibi farklı fps değerlerine sahiptir. FPS, kameranın saniyede kaç kare çektiğini gösteren bir değerdir. 60 fps kamera arayan kullanıcılar, Akaso Brave 8 Kamera ile oldukça başarılı görüntüler kaydedebilirler.

 

Aksiyon Kamerası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Aksiyon kameralarının markaları ve modelleri değişkenlik gösterir. Bir kamera satın alırken marka ve model kadar dikkat etmeniz gerekenlerin başında kameranın çözünürlüğüdür. 4K çözünürlük özelliği olan aksiyon kamera çeşitlerini, görüntüyü pikselleştirmeden daha net biçimde yaklaştırabilmenize imkan tanır. Aksiyon kameralarının pil ömrü, su geçirmezliği, time lapse, stabilizasyon, canlı yayın yapabilme, direkt wi-fi bağlantısı, gece çekimi gibi sayısız özellikleri bulunur. Kamera satın almadan önce bu özellikleri dikkate alarak o kameranın sizin ihtiyacınızı doğru şekilde karşılayıp karşılayamadığından emin olmalısınız. Örneğin; zorlu bir doğa sporu yaparken ihtiyaç duyacağınız özellikleri size kolayca sunan bir aksiyon kamerası işinizi oldukça kolaylaştırır. Yine bir kameranın su geçirmezlik özelliği de sizin için önemli olabilir. Her aksiyonda kamerasında belli bir metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunur. Suyun altındayken bu mesafeyi aştığınızda bazı modellerin, basıncın etkisiyle su geçirmezlik özelliği azalabilir hatta tamamen ortadan da kalkabilir. Ancak özellikle belirtmemiz gerekir ki bazı kameraların su geçirmezlik mesafesi, harici su geçirmezlik kılıflarıyla arttırılabilmektedir. En iyi aksiyon kamerası sizin bütçenize en uygun olan ve ihtiyaçlarınızı karşılayan kameradır.

 

Aksiyon Kamerası Fiyatları

Aksiyon kamera fiyatları markaya ve modele göre değişir. Bir kameranın çözünürlüğü, pil gücü, çekim özellikleri gibi değişkenler fiyatların değişmesinde önemli rol oynar. Kaliteli ve ucuz aksiyon kamera modelleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunan Akaso dahili aksiyon kamera aksesuarları ile içermesi ile de benzer markalardan ayrılır. Tüm Akaso aksiyon kamera modelleri, kask aparatı, kafa bandı yedek batarya gibi daha birçok aksiyon kamera aparatları içerir.

Desibela.com’da yer alan Akaso gibi dünyaca ünlü markaların aksiyon kamerası modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm aksiyon kamerası modelleri, Akaso Aksiyon Kamerası modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.