Foto ve Kamera  Fiyatları ve Markaları


EN ÇOK SATAN FOTO&KAMERA ÜRÜNLERİ


Fotoğraf Makinesi Çeşitleri

Fotoğraf makinesi için en basit tabirle bir görüntüyü kağıda ya da ekrana kaydeden bir makinedir demek yanlış olmaz. Fotoğraf makinesi çeşitlerini anlatmak için DSLR, SLR, aynalı ya da aynasız gibi tabirleri sıkça duyarız. Desibela’da yer alan foto kamera modelleri için ise dijital fotoğraf makineleri, aksiyon kameraları ya da Instax gibi anında fotoğrafı kağıda basan makineler olarak bir ayrım yapmamız gerekir. Dijital fotoğraf makineleri bir görüntüyü elde ettikten sonra görüntüyü ekrandan hızlıca görmenizi sağlayan makinelerdir. Görüntüyü anında kağıda basan makineler ise özellikle son yılların en gözde fotoğraf makinesi modelleri arasında yer almaktadır. Dijitalleşmenin bu denli yoğun biçimde yaşamımıza girmediği yıllarda, foto kamera ile çekilen her fotoğrafı görmek için ya filmin tab edilmesini beklemek ya da anında fotoğrafı çıkartan fotoğraf makineleri kullanmak gerekirdi. Hızlı gelişen teknoloji, fotoğrafların bir hafıza kartı içinde saklanmasını sağladı ve fotoğrafı kağıda basma alışkanlığında oldukça önemli bir düşme yaşandı. Anında fotoğraf veren fotoğraf makinelerinin yeniden piyasaya çıkması ise bu alışkanlıktaki düşüşü bir hayli yavaşlattı. Kullanıcısını yormadan oldukça kolay kullanım sunan bu foto kamera modelleri renkli tasarımları ve farklı modelleri ile her yaşa ve her kullanıcıya hitap etmeyi başardı. Aksiyon kameraları ise maceralı sporlar yaparken çekim yapmak isteyen kişiler, dalış yaparken su altını görüntülemek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda 4K fotoğraf makinesi olma özelliğine de sahip olan bazı aksiyon kamerası modelleri, özel lensleri ve çekim modları sayesinde de geniş açılı fotoğraf makineleri sınıfına dahil olabilmektedir.
 

En İyi Fotoğraf Makinesi Hangisi?

Fotoğraf makinesi satın almadan önce her kullanıcı mutlaka bir araştırma yapar. Araştırma yaparken de fotoğraf makinelerinin özelliklerine, fiyatlarına, kullanım kolaylığına vs. bakar. Fotoğraf makineleri de herkesin ihtiyacını karşılayacak özellikleri bünyesinde barındırıp barındırmadığına göre farklılık gösterir. Örneğin çektiği fotoğrafı anında somut olarak elinde tutmak isteyen bir kullanıcı için bir aksiyon kamerası nasıl doğru seçim olmayacaksa, macera dolu anlarını tüm detayları ile kaydetmek isteyenler için de anında baskı veren makine uygun değildir. Bundan dolayı en iyi fotoğraf makinesi sizin bir fotoğraf makinesinden olan beklentinizin ne kadarı karşıladığı ile alakalıdır.
 

Dijital ve Analog Fotoğraf Makinesi Arasındaki Fark?

Analog fotoğraf makinesi basitçe bir tabirle çekilen bir fotoğrafı kağıt üzerine basar. Dijital fotoğraf makinesi ise çekilen fotoğrafı bir kağıt üzerinde değil makinenin üzerindeki ekrandan gördüğümüz makinelerdir. Dijital fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğrafı bir bilgisayarda görüntüleyebilir, makinenin ekranından yakınlaştırabilir, kırpabilir ya da kolaj yapabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflara, anında bakarak beğenmezseniz yenisini çekmenizi sağlayan dijital fotoğraf makineleri fotoğrafları depolamanıza da imkan tanır. Dilerseniz dijital makineler ile çektiğiniz fotoğrafları da bir fotoğrafçı dükkanında kağıda bastırabilirsiniz. Analog makineler ile çekilen fotoğraflara ise çekim yapılır yapılmaz bakılamaz. Eğer makine anında baskı veren bir makine ise fotoğrafı çektikten hemen sonra baskı alır ve fotoğrafı görürsünüz. Filmi, karanlık odada tab edilen bir analog makineye sahipseniz fotoğrafları bastırmak için filmin bitmesini beklemeniz ve fotoğrafları bir fotoğrafçıda bastırmanız gerekir.
 

Fotoğraf Makinesi Fiyatları?

Fotoğraf makinesi fiyatları makinenin analog ya da dijital olmasına, markasına, modeline, çekim özellikleri ve daha birçok etkene göre değişir. Desibela.com’da yer alan foto kamera modelleri ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm fotoğraf makinesi modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz. Aynı zamanda instax fotoğraf makinesi çeşitlerine de ilgili kategorimizden ulaşabilirsiniz.