Çocuk kulaklıkları , çocuklar için özel olarak üretilmiş kulaklıklardır. Çocukların, kulak sağlığının korunması için müzik dinlerken ses şiddetinin belli bir seviyenin üstüne çıkmaması gerekir. Bu durumu kontrol altına alabilmek için çocuklar için üretilen ses seviyesi sınırlandırılmıştır.

 

Çocuk Kulaklıkları Modelleri

Çocuk kulaklıkları , kullanım şekline göre kulaküstü ve kulakiçi olarak ikiye ayrılır. Kulaküstü çocuk kulaklığı modellerinde, kulaklıklar bir kafa bandı ile birbirine bağlıdır. Bu modelde, kulaklığın üzerindeki kulak yastıkları kulağı tamamen kapatır. Kulakiçi çocuk kulaklıkları ise kulağın içine yerleştirilerek kullanılır. Her iki model de ses kaynağı sağlayan tablet, telefon gibi cihazlara kablo ile bağlanır. Çocuk için kulaklık çeşitlerini bağlantı türü olarak da kablolu çocuk kulaklığı ve bluetooth çocuk kulaklığı olarak iki gruba ayırabiliriz. Sesin çalındığı cihaza kablosuz olarak bağlanan çocuk için bluetooth kulaklık modellerinin ses seviyesi de az önce bahsettiğimiz gibi belli bir yüksekliğe kadar çıkabilmektedir. Çocuk için üretilen her kulaklıkta mikrofon bulunmaz. Ancak bazı markaların ürettiği modeller arasında mikrofonlu çocuk kulaklığı modelleri de bulunur. Çocuklar için üretilen kulaklarda daha çok çocukların en sevdiği çizgi film kahramanları ya da desenler kullanılır. Ayrıca bu kulaklıkların renk seçenekleri de yine çocukların en sevdiği renklerden oluşur.

 

Çocuk Kulaklığı Fiyatları

Çocuklar için kulaklık fiyatları , değişkenlik gösterir. Kulaklığın markası, bağlantı türü, modeli gibi farklılıklar kulaklığın fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynar. Desibela.com’da yer alan çocuk kulaklığı çeşitleri , ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Çocuklar için tüm kulaklık modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz. Bununla birlikte en iyi bluetooth kulaklık modellerimizden faydalanabilirsiniz.