FİLTRELE


ÇOK SATAN BLUETOOTH KULAKLIKLAR


 

 

Kablosuz Bluetooth Kulaklık 

 

Bluetooth kulaklıklar, günlük yaşamda telefonla konuşmak ya da müzik dinlemek için en sık kullandığımız kulaklık çeşitlerinden biridir. Bluetooth kulaklık kullanımı oldukça basit ve konforludur. Kulaklığın üzerinde yer alan tuşlar sayesinde kullanım esnasında telefon görüşmelerinizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Bluetooth kulaklıklar, müzik dinlerken gelen çağrılarınızı yanıtladıktan sonra da müzik keyfine, kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.

Bluetooth kulaklıklar, kablosuz bluetooth kulaklıklar ve gerçek kablosuz bluetooth kulaklıklar da denen true wireless stereo kulaklık (TWS) olmak üzere ikiye ayrılır.

Kablosuz kulaklıkların hem sağ hem de sol kulaklığı, bir kablo bağlantısı ile kendi arasında birbirine bağlıdır. Bu kulaklıklar, kullanıcısına kablosuz bir dinleme deneyimi sunmak için telefon, tablet gibi ses kaynaklarına bluetooth ile bağlanır.

Gerçek kablosuz bluetooth kulaklıklar ise hem ses kaynağı olan cihaza bluetooth ile bağlanır hem de her iki kulaklığı arasında, kablosuz şekilde bağlantı kurar. Bu şekilde bir kablo kullanımına gerek kalmadan sağ ve sol kulaklık senkronize biçimde çalışan kulaklıklara, gerçek kablosuz bluetooth kulaklıklar denir.

Bluetooth kulaklıklarda kullanılan son versiyon bluetooth teknolojileri de çok daha kaliteli ses akışı sağlar ve cihazla kulaklık arasındaki bağlantı mesafesinin uzamasını sağlar.

Bluetooth kulaklık modelleri de kendi aralarında, kulakiçi kulaklıklar ve kulaküstü kulaklıklar olarak 2 gruba ayrılır.

 

Kulak İçi Bluetooth Kulaklıklar

 

Kulakiçi wireless kulaklıklar, sesi en iyi şekilde kulağa aktaran kulaklık çeşitlerinden biridir. Kulak içi bluetooth kulaklıklar uzun süreli kullanımlarda da müzik dinlemeyi ya da telefonla konuşmayı daha konforlu hale getirir.

Kulak içi kulaklıkları da yine kendi içlerinde mono bluetooth kulaklık ve stereo bluetooth kulaklık olarak ikiye ayırmak mümkündür.

Mono bluetooth kulaklık, telefon kulaklığı ya da GSM kulaklığı olarak da bilinir. Bluetooth telefon kulaklığı, tek taraflı kullanılan bir kulaklıktır, yani kutunun içinde bir adet kulaklık bulunur. Stereo kulaklık ise kısaca iki kulağa da ses veren çift kulaklık olarak tanımlanabilir.

Kulak içi bluetooth kulaklıkların sağ ve sol kulaklığı arasında bir kablo bağlantısı bulunur. Her iki kulaklığın arasındaki ses akışı bu kablolar aracılığıyla sağlanır.

Kulak içi kablosuz kulaklıklar, telefon, tablet ve televizyon gibi kaynaklara ise kablosuz olarak bağlanır. Ses kaynağı ile kulaklık arasındaki mesafe aşılmadığı müddetçe, kulak içi kablosuz kulaklıklar sorunsuz şekilde ses iletimi gerçekleştirir.

 

Kulak Üstü Bluetooth Kulaklıklar

 

Kulaküstü bluetooth kulaklık modelleri, sağ ve sol kulaklıkların kafa bandı ile birbirine bağlandığı kulaklık modelleridir.

Kulaküstü kablosuz kulaklık modellerini detaylı olarak incelersek bu kategoriyi, kablosuz ve kablosuz+kablolu olarak ikiye ayırmamız gerekir.

Kablosuz kulaklıkların hepsinin içinde belli bir güçte batarya vardır. Kulaklığın pili tükendiğinde, müzik dinlemeye devam edebilmek için kulaklığın şarj edilmesi gerekir. Bu tip kulaklıklara kablosuz kulaküstü kulaklık denir.

Bazı kulaküstü bluetooth kulaklık modelleri ise pil tükendiğinde, kablolu bir kulaklığa dönüştürülebilir. Bu özelliğe sahip olan kulaklıkları bir kablo aracılığı ile telefon ya da tabletinize bağlayarak, piliniz bitse bile tıpkı bir kablolu kulaklık gibi kullanabilirsiniz. Kulaklığınızı yeniden şarj ederek kablosuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu özellikteki kablosuz kulaklıklar, gerekli durumlarda kablolu kulaklığı dönüştürülebildiğinden dolayı da kablosuz+kablolu olarak tabir edilir.

 

Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?

 

Bluetooth Kulaklık kullanımı son derece basit ve keyiflidir. Kulaklığınızı, telefonunuz ya da bluetooth özellikli diğer cihazlarla eşleştirme yaptıktan sonra ortalama 10 ila 15 metre kadar ana ses kaynağından uzakta sesi dinleyebilirsiniz.

 

Bluetooth Kulaklık Fiyatları

 

Bluetooth kulaklık fiyatları kulaklığın özelliklerine, markasına göre değişkenlik göstermektedir. Kulaklığın pil kapasitesi, bluetooth çekim gücü, mikrofon kalitesi, gürültü önleme özelliği gibi farklılık gösteren özellikler kablosuz kulaklık fiyatları hakkında en belirleyici unsurlardan biridir.

Bluetooth kulaklık özellikleri, bütçeniz ve kulaklığın kullanım alanı gibi faktörleri önceden belirleyerek kendiniz için en uygun kulaklığı satın alabilirsiniz.

Desibela.com’da yer alan bluetooth kulaklık çeşitleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm bluetooth kulaklık modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.