Instax mini 12 Lila Fotoğraf Makinesi

3.699,00 TL 3.549,00 TL 4%
%45
%32

Instax mini 12 Mavi Fotoğraf Makinesi

3.699,00 TL 3.549,00 TL 4%
%13

Instax Pal Mavi Dijital Kamera

4.199,00 TL 3.999,00 TL 5%
%11

 

Instax Fotoğraf Makinesi Nasıl Çalışır?

Instax fotoğraf makineleri, Fujifilm tarafından üretilen ve anında fotoğraf baskısı yapabilen özel kameralardır. Instax fotoğraf makinelerini geleneksel film ile çalışan veya dijital kameralardan ayıran en önemli özellik anında baskı yapabilme özelliğine sahip olmasıdır.

Instax fotoğraf makinesi modelleri arasında, instax mini liplay, instax mini evo ve artık satışı olmayan instax SQ10 ve instax SQ20 hariç tüm makineler analog fotoğraf makinesi sınıfına dâhildir. Analog fotoğraf makinelerinin neredeyse tamamı aynı çalışma prensibi ile çalışır. Fotoğraflanan nesneden yansıyan ışık, fotoğraf makinesinde yer alan ışık deliğinden geçerek içeri girer. Fotoğraf makinesinin deklanşörüne basıldığı anda perde açılarak yansıyan ışığı içeri alır. Elde edilen görüntü filme çarpar ve film içindeki kimyasal sayesinde görüntü anında kağıda işlenir. Bu reaksiyon esnasında tepkimeye giren kimyasallar, kalıcı olarak negatif üzerine yansıtılır ve kalıcı olarak, yansıtılan ışığın rengini alırlar. Film makineden çıktığında beyaz bir kağıt olarak çıkar ve birkaç saniye içinde renklenmeye başlar. Bu süre yaklaşık 10-12 sn kadar sürer. Instax fotoğraf makinesi modelleri de bu çalışma prensibi ile çalışır.

 

Instax Fotoğraf Makinesinde Zamanlayıcı Var mı?

Zamanlayıcı, en basit tabiri ile bir fotoğrafı deklanşöre basmadan çekmek için kullanılan sistemdir. Zamanlayıcı özelliği olan bir fotoğraf makinesi ile çekim yaparken kareye siz de girebilirsiniz. Instax fotoğraf makinesi modelleri arasında zamanlayıcı özelliğine instax mini liplay ve instax mini evo fotoğraf makinesi gibi modeller sahiptir.

 

Şipşak Fotoğraf Makinesi Nedir?

Şipşak fotoğraf makinesi anında fotoğraf baskısı veren tüm fotoğraf makinelerini ifade etmek için kullanılır. Anında fotoğraf basabilen fotoğraf makineleri genelde analog fotoğraf makinesi olmaktadır. Ancak instax serisinde yer alan instax mini liplay ve instax mini evo dijital bir fotoğraf makinesi olmasına rağmen anında fotoğraf baskısı veren bir fotoğraf makinesi olarak karşımıza çıkar. Instax mini 90 dahil tüm modeller, birbirinden farklı özellikleriyle Desibela'da.

 

En Ucuz Instax Fotoğraf Makinesi Hangisi?

Instax fotoğraf makinesi fiyatları, makinenin modeline göre değişkenlik gösterir. Instax mini serisi içinde fiyatları en uygun olan modeller için instax mini 12, instax mini evo gibi fotoğraf makineleri örnek verilebilir. Instax serisinin diğer fotoğraf makineleri de özelliklerine ve modellerine göre fiyatlandırılır.

Desibela.com’da yer alan instax fotoğraf makinesi modelleri, Fujifilm Türkiye tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm instax fotoğraf makinesi çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.