Spor Kulaklığı

 

Spor kulaklıkları spor yaparken kullanılan ve genelde su, ter gibi dış etkenlere karşı dayanıklı kulaklıklardır. Spor yaparken müzik dinlemek, sizi her zaman daha çok motive eder ve egzersizlerinize daha iyi odaklanabilmenize imkan sağlar. Spor kulaklılarının birçoğu, müzik dinlerken gelen aramalarınızı da hızlıca yanıtlamanıza imkan sağlar. Böylece, görüşmeniz sona erdiğinde müzik dinlemeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. En iyi sporcu bluetooth kulaklık modelleri kullanım tipi açısından ele alındığında, karşımıza en sık çıkan tasarım kulakiçi spor kulaklığı olmaktadır. Kulaklıkların tümü bağlantı özelliklerine göre kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılsa da spor kulaklılarında en çok tercih edilen tür kablosuz spor kulaklığı modelleri olur. Kablosuz sporcu kulaklığı aynı zamanda bluetooth spor kulaklığı olarak da bilinir.

 

Kulakiçi Spor Kulaklığı

 

Kulakiçi spor kulaklıkları sporcuların en çok tercih ettiği kulaklıklar arasında yer alır. Spor kulaklıklarının daha çok kulak içi modellerde tasarlanmasının en büyük nedeni; kulaklığın spor esnasında kulaktan düşmemesini sağlamaktır. Koşu kulaklığı gibi kulaklıkların egzersiz boyunca kulakta sabit kalması, egzersizinize dilediğiniz gibi odaklanmanızı sağlar. Kancalı spor kulaklığı da denilen bu kulaklık modeli kulağın arkasından geçerek kulağı çevreler ve düşme, sarsılma ya da kayma gibi olumsuzlukları en aza indirir. En zorlu hareketlerde dâhi kulağınızda sabit kalmayı başaran bu kulaklıkların mikrofonu sayesinde de kulaklığınızı kulaklığınızdan çıkartmadan kolayca telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

 

Kablosuz Spor Kulaklık Modelleri

 

Kablosuz sporcu kulaklıkları adından da anlaşılacağı gibi ses akışını sağlayan telefon, tablet gibi cihazlara bir kablo bağlantısı olmadan bağlanan kulaklıklardır. Bluetooth kulaklık sporcu için hem kolay kullanım hem de kaliteli ses akışı sağlayan kulaklık modelidir. Su geçirmez bluetooth sporcu kulaklıkları havuz, sauna gibi ıslak alanlarla ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen kulaklıklardır. Yüzme kulaklığı olarak da kullanılabilen bazı bluetooth spor kulaklıkları, belli metrelere kadar su geçirmezlik sağlarlar. Su geçirmez spor kulaklığı modellerinin her biri IPX sertifikasının derecesinde göre sınıflandırılır. Bir kulaklığın IPX derecesi o kulaklığın hangi tür ıslanmalara karşı korunduğunu gösterir. Bluetooth spor kulaklıkları da kendi içinde ikiye ayrılır. Bluetooth spor kulaklıkları, kablosuz bluetooth spor kulaklıkları ve gerçek kablosuz bluetooth spor kulaklıkları iki ayrı kategoride ele alınmalıdır. En iyi sporcu bluetooth kulaklık modellerinin hem sağ hem de sol kulaklığı, bir kablo bağlantısı ile kendi arasında birbirine bağlıdır. Bu kulaklıklar, kullanıcısına kablosuz bir dinleme deneyimi sunmak için telefon, tablet gibi ses kaynaklarına bluetooth ile bağlanır. True wireless spor kulaklığı (TWS) ise hem ses kaynağı olan cihaza bluetooth ile bağlanır hem de her iki kulaklık kendi arasında bluetooth bağlantısı ile senkronize biçimde çalışır. Birçok kulaklık markasının akıllı telefon uygulaması bulunur. Sporcuların işini yadsınamayacak kadar kolaylaştıran bu uygulamalar sayesinde kulaklığınızı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

 

Sporcu Kulaklığı Fiyatları

 

Spor kulaklığı fiyatları, kulaklığın markası, modeli ve bağlantı özellikleri gibi farklılıklara göre değişkenlik gösterir. Bluetooth spor kulaklığının pil kapasitesi, bluetooth çekim gücü, mikrofon kalitesi, gürültü önleme özelliğinin olup olmaması da kablosuz spor kulaklığı fiyatları için belirleyici olmaktadır. Bluetooth spor kulaklığı özellikleri kulaklık satın almadan önce dikkatlice incelemeniz gereken şeylerin başında gelir. Desibela.com’da yer alan spor kulaklığı modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm sporcu kulaklığı modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz. Bununla birlikte jabra kulaklık modellerine de göz atabilirsiniz.