Kulak İçi Kulaklık Fiyatları ve Markaları


Kulak İçi Kulaklıklar

Kulakiçi kulaklık modelleri müzik dinlemek, film izlemek, telefon görüşmesi yapmak için sıklıkla kullanılan kulaklıklardır. İnsan kulağının duyabildiği ses aralığı 20-20.000 hz aralığındadır. Her kulaklıkta bu frekans aralıkları değişkenlik gösterebilir. Bu ses aralığı en düşükten en yükseğe doğru bas, mid ve tiz sesler olarak sınıflandırılır. Her kulaklık modelinde olduğu gibi bu kulaklık modeli de sesi direkt olarak kulağın içine iletir ve sesin her zaman, kulak sağlığına zarar vermeyecek şiddette olması büyük önem taşır.
 

Kulak İçi Kulaklık Nedir?

Kulaklık, farklı güce sahip sürücülerle sesi direkt olarak kulağın içine ileten elektronik bir cihazdır. Kulakiçi kulaklık ise bir kulaklık modelidir ve takılış biçimi olarak kulağın içine yerleştirilerek kullanılır. Sesi doğrudan kulağın içini doğru ileten bu modellerde kulaklığın kulaktan düşmesini önleyebilmek için kanca, farklı ebatlarda silikon ya da köpük destekler vs. gibi ek destekler kullanılabilmektedir. Mesela, kancalı kulakiçi kulaklık modelleri daha çok spor yaparken kullanmak için kulaklık arayışında olan kullanıcıların tercihleri arasında yer alırken diğer modeller ise daha çok günlük kullanıma yöneliktir.
 

Kulakiçi Kulaklık Modelleri

Kulak içine takılan kulaklıkları en geniş haliyle kablolu ve kablosuz olarak ayırabiliriz. Kablolu kulakiçi kulaklık modelleri telefona, tablete ya da kulaklık girişi olan her cihaza kablo ile bağlanabilen kulaklık modellerini ifade eder. Kablosuz kulakiçi kulaklık modelleri ise ses kaynağı olan cihaza bluetooth bağlantısı ile bağlanır. Kulaklığın, cihazla olan kablosuz bağlantısı sayesinde her an telefonunuzu yanınızda taşıma zorunluluğunuz ortadan kalkar. Kulaklığın, size sunduğu çekim mesafesinin bu noktada önemli olduğunu hatırlatmamız gerekir. Bluetooth kulakiçi kulaklık çeşitlerinde sesi veren cihaz ile kulaklık arasında bir kablo bağlantısı söz konusu olmasa da sağ ve sol kulaklığı birbirine bağlayan bir kablo bağlantısı vardır. Bu modeldeki kulaklıklarda bağlantı türü için kablolu ve kablosuz ayrımı yapsak da kablosuz modellerin de yine kendi içinde bluetooth ve true wireless kulakiçi kulaklık olarak ikiye ayrıldığını bilmekte de fayda vardır. Kulak içine takılan bu kulaklıklar, kullanım alanlarına göre de farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliktedir. Örnek vermek gerekirse su geçirmez kulak içi kulaklık daha çok sporcular tarafından tercih edilen bir tür olurken, gürültü önleyici kulakiçi kulaklık modelleri izlediği filme, dinlediği müziğe daha fazla odaklanmak isteyen kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Bu örnekleri çoğaltmak ya da birden çok özelliği tek bir kulaklıkta bulmak da mümkündür. Kulaklığın hafif yapısı, üzerinde ya da kablosunda yer alan kontrol tuşları ve mikrofon da kullanımı kolaylaştıran özellikler arasında yer alır. Günümüz teknolojisinin sunduğu birçok gereksinime göre tasarlanan kulaklık modelleri uzun süreli kullanımlarda bile konfor ve ergonomi sağlayarak kullanımı daha keyifli hale getirir.
 
Kulak İçi Kulaklık Fiyatları
Kulakiçi kulaklık fiyatları, yukarıda saydığımız özelliklere göre farklılıklar gösterir. Bir kulaklığın fiyatı belirlenirken markası, su geçirmezlik yapısı, bağlantı özelliği gibi birden çok faktöre bakılır. Bir kulaklığın fiyatının yüksekliği o kulaklığı her zaman sizin için en iyi kulakiçi kulaklık yapmaz. En ucuz kulakiçi kulaklık da en pahalı kulakiçi kulaklık da farklı kullanıcılar için en doğru ürün olabilmektedir. Bu nedenle bir kulaklık satın almadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerin başında kulaklığı tüm detayları ile incelemek gelmelidir. Desibela.com’da yer alan kulak içi kulaklıklar, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm kulak içi kulaklık modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile desibela’dan satın alabilirsiniz.