Helix DSP Ultra Ses İşlemcisi

HP51229
Yorum (0) | Yorum Yap 

Helix DSP Ultra Ses İşlemcisi

 

Yeni bir boyut

Yeni HELIX DSP ULTRA, diğer sinyal işlemci modellerine göre daha fazla kanal sayısına sahiptir.

Helix DSP Ultra, Audiotec Fischer'ın DSP teknolojisi alanındaki uzmanlığını etkileyici bir şekilde gösteren bir sonraki teknolojik kilometre taşıdır.

 

TwinDSP Güç

DSP ULTRA, Analog Devices'ın en güçlü 64 Bit ses sinyali işlemcilerinden ikisiyle donatılmıştır. Saniyede 2,4 milyar MAC işlemi, ayrı ayrı işlenen on iki kanalı ve çok sayıda yeni ses özelliğini 96 kHz'lik yüksek örnekleme oranıyla (40 kHz'den fazla ses bant genişliği ile sonuçlanır) birlikte mümkün kılar.

 

ACO - Gelişmiş 32 Bit platform

Helix DSP Ultra, özellikle hızlı 32 Bit ACO platformunun tüm kontrol görevlerini üstlenir. Özellikle DSP PC-Tool yazılımımızla veri iletişimi için değil, aynı zamanda on taneye kadar ses ayarı arasında yıldırım hızında geçiş sağlar...

Ancak ACO teknolojisi tüm bunlardan çok daha fazlasını sunar. Artırılmış Bas İşleme veya StageXpander gibi fantastik ses efektlerinin yanı sıra, zaten bir ses ayarı ex çalışır. Bu sayede daha da gelişmiş ses performansı sağlar.

Helix DSP Ultra, son derece karmaşık ve yeni tasarlanmış analog giriş aşaması ve 40 kHz'den daha yüksek ses bant genişliği ile olağanüstü ses özellikleri sağlar. Ayrıca, bireysel aşamaların güç kaynağına istenmeyen girişimlerini de filtreler. Helix DSP Ultra’da, sadece BurrBrown'un efsanevi ‘OPA serisi’nden özellikle düşük gürültülü işlemsel yükselteçler kullanılmaktadır.

 

Sanal Kanal İşleme 

Modern OE ses sistemlerine artan sayıda giriş yoluyla adaptasyon, işlemci içindeki sinyal yönlendirmesinin karmaşıklığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Özellikle birkaç giriş sinyali birlikte karıştırılıp tekrar çok yollu sistemlere ayrıldığında, geleneksel yönlendirme kavramları hem uygulama hem de kullanılabilirlik açısından sınırlarına hızla ulaşır. Audiotec Fischer'ın yeni, çok aşamalı ‘Sanal Kanal İşleme’ özelliği, tanınmış kullanıcı dostu DSP PC-Tool yazılımı ile birlikte, son derece karmaşık sistem yapılandırmalarının bile gerçekleştirilmesini kolaylaştırır. Bunun yanı sıra, ‘RealCenter’ veya ‘StageEQ’ gibi tescilli FX ses özelliklerimizi serbestçe atamamıza izin verir.

 

Mutlak bağlantı

Mevcut radyo frekanslarına veya çok kanallı OE ses sistemlerine basit adaptasyon oldukça önemlidir. Bu yüzden DSP ULTRA sadece en yeni nesil ADEP.3 devresine sahip değildir. Helix DSP Ultra, giriş hassasiyeti için özellikle geniş bir ayar aralığı sunar.

1-8 Volt (RCA) veya 4-32 Volt (yüksek seviye) muazzam aralığı, yüksek güçlü OE amplifikatörleri ile bile neredeyse tüm analog sinyal kaynaklarıyla kombinasyona izin verir.

 

Zarif, akıllı ve kompakt

Yeni HELIX DSP ULTRA, çok çeşitli işlevlere sahip olmasına rağmen son derece kompakt ve basit bir biçimde tasarlanmıştır.

HELIX DSP ULTRA'nın tüm bu özellikleri, en yüksek kaliteden ödün vermeyen her müzik tutkunu için mükemmelliğin bir arada sunulmasıdır.

 

 • TwinDSP Power - saniyede 64 Bit çözünürlüğe ve 2,4 milyar MAC işlemine sahiptir.
 • AKM'den son teknoloji ürünü 32 Bit AD ve DA sinyal dönüştürücüler
 • Sanal Kanal İşleme (VCP), son derece karmaşık ses sistemleri için daha da esnek yapılandırma
 • ACO - DSP'nin sunduğu çok sayıda yeni sistem için gelişmiş 32 Bit Eş İşlemci platformu:
 • Giriş sinyallerinin kolay analizi ve telafisi için ISA (Giriş Sinyali Analizörü) ve InputEQ
 • SFX (DSP Ses Efektleri) - Artırılmış Bas İşleme, StageXpander, RealCenter & Co.
 • Ses ayarları için 10 dahili bellek konumu
 • Bluetooth Ses Akışı, USB üzerinden Yüksek Çözünürlüklü Ses Akışı vb. Gibi ek giriş / çıkış modülleri için HELIX Genişleme Kartı yuvası (HEC) .
 • ADEP.3 devre ile akıllı 8 kanallı yüksek seviye giriş
 • 6V besleme gerilimine kadar Start-Stop özelliği
 • Toprak döngülerinden kaçınmak için “zemin kaldırma” düğmesi
 • Uzaktan kumandaları ve aksesuarları bağlamak için kontrol girişi
 • Kanal başına 20 ms'ye kadar gecikme süresi ile zaman hizalama, ayrıca girişlerin faz içi toplamı için ters zaman hizalaması
 • Hat, SPDIF ve HEC / AUX için ayrı matrislerle serbestçe tanımlanabilir sinyal yönlendirme
 • Girişler: 8 x RCA / Cinch, 8 x Yüksek seviye, 1 x optik SPDIF ve 1 x koaksiyel SPDIF
 • Çıkışlar: 12 x RCA / Cinch, maks. 8 Volt çıkış gerilimi

 

Özel özellikler:

 

TwinDSP Gücü

DSP ULTRA, saniyede 2,4 milyar MAC işleminin olağanüstü toplam hesaplama gücüne sahip analog cihazların en güçlü 64 Bit ses sinyali işlemcilerinden ikisini içerir. TwinDSP Power konsepti, ayrı ayrı işlenen on iki kanalı ve sayısız yeni ses özelliğini 96 kHz'lik genişletilmiş örnekleme oranıyla (40 kHz'den fazla ses bant genişliği ile sonuçlanır) birlikte mümkün kılar.

 

ACO - Gelişmiş 32 Bit Yardımcı İşlemci

HELIX DSP ULTRA, dahili ve harici tüm izleme ve iletişim görevleri için en yeni jenerasyonun olağanüstü güçlü 32 Bit eş işlemcisini içerir. 8 Bit önceki neslin aksine, bu MCU, DSP PC-Tool yazılımımızla kurulum değiştirme ve veri iletişimi açısından çok daha yüksek hızlara ulaşır. Bir diğer önemli avantaj, yardımcı işlemcinin entegre, yerel önyükleme yükleyicisidir. Mikro denetleyici kontrollü ADEP.3 devresini, cihazın ek arabirimlerle genişletilip genişletilmeyecek şekilde ayarlanması için DSP'nin tüm bileşenlerinin yazılım yükseltmelerine izin verir. Ek olarak, yeni flash bellek sayesinde ACO, ses ayarları için ortak ikisi yerine 10 bellek konumu sunar.

 

Akıllı yüksek seviye girişi ADEP.3

Modern, fabrikada takılmış araba radyoları, bağlı hoparlörlerin teşhisi için gelişmiş olasılıkları içerir. Özellikle en yeni nesil araba radyoları, bir sinyal işlemcisi bağlanırsa, ancak DSP ULTRA ile değil, arıza mesajlarının ve belirli özelliklerin kaybının (örn. Fader fonksiyonu) sık sık ortaya çıkması için ek izleme fonksiyonları ile donatılmıştır.

Yeni ADEP.3 devresi (Gelişmiş Teşhis Hata Koruması, 3.Nesil), yüksek ses seviyeleri sırasında gereksiz yere OE telsizinin hoparlör çıkışlarını yüklemeden tüm bu sorunları önler.

 

Start-Stop özelliği

HELIX DSP ULTRA'nın anahtarlamalı güç kaynağı, motor krank sırasında akünün voltajı 6 Volta düşse bile sabit bir dahili besleme voltajı sağlar.

 

Güç Tasarrufu Modu

Güç Tasarrufu Modu temel kurulumda bulunur. 60 saniyeden uzun süre giriş sinyali olmadığında HELIX DSP ULTRA'ya bağlı amplifikatörlerin güç tüketimini önemli ölçüde azaltmaya izin verir. ‘Enerji Tasarrufu Modu’ aktif olduğunda, uzaktan çıkış ve dolayısıyla bağlı amplifikatörler kapatılacaktır.

Müzik sinyali uygulanırsa HELIX DSP ULTRA uzaktan çıkışı bir saniye içinde yeniden etkinleştirir. 60 saniyelik kapanma süresini değiştirmek mümkündür. Bunun için DSP PC-Tool yazılımı kullanmanız gerekmektedir.

 

Helix DSP Ultra Ses İşlemcisi Özellikleri

 

Girişler: 8 x RCA / Cinch

8 x Yüksek seviye hoparlör girişi

1 x Optik SPDIF (12 - 96 kHz)

1 x Coax SPDIF (12 - 192 kHz)

1 x Uzaktan Giriş

Giriş hassasiyeti: RCA / Cinch 1-8 Volt Yüksek

Seviye: 4-32 Volt

Çıktılar: 12 x RCA / Cinch

1 x Uzaktan Çıkış

Çıkış gerilimi: 8 Volt

Frekans tepkisi:               10 Hz - 44.000 Hz

DSP çözünürlüğü: 64 Bit

DSP gücü: 2 x 295 MHz (saniyede 2,4 milyar MAC işlemi)

Örnekleme oranı:96 kHz

DSP türü: 2 x Ses sinyal işlemcisi

Sinyal dönüştürücüler: A / D: Asahi Kasei 32 Bit

D / A: Asahi Kasei 32 Bit

Sinyal-gürültü oranı dijital girişi: 117 dB (A ağırlıklı)

Sinyal-gürültü oranı analog girişi: 111 dB (A ağırlıklı)

Toplam harmonik bozulma (THD + N) dijital girişi: <% 0.0004

Toplam harmonik bozulma (THD + N) analog girişi: <% 0.001

IM bozulma (IMD) dijital girişi: <% 0.002

IM bozulma (IMD) analog girişi: <% 0,004

Diyafoni: > 90 dB

Çalışma gerilimi: 9.6-18 Volt (en fazla 5 sn. 6 Volt'a kadar)

Mevcut çizim: 650 mA

Maks. uzaktan çıkış akımı: 500 mA

Ek özellikler: HEC yuvası, Zemin kaldırma anahtarı, Kontrol Girişi, 32 Bit Eş İşlemci, ADEP.3 devresi, Otomatik Uzaktan kumanda anahtarı

Boyutlar (Y x G x D): 40 x 177 x 170 mm

 

Garanti Süresi

 

Ürün orijinal kutusunda olup Türkiye Distribütörü tarafından 2 yıl garantilidir.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamak ambalajı atmayınız.