Genel Sabit Resim

Smeg Mutfak Setleri

Smeg Mutfak Setleri

Kahve Makinesi

Kahve Makinesi

Kettle

Kettle

Ekmek Kızartma

Ekmek Kızartma

Blender

Blender

Karıştırıcı

Karıştırıcı

Meyve & Sebze Sıkacağı

Meyve & Sebze Sıkacağı

Kahve Öğütücüleri

Kahve ÖğütücüleriSmeg Evlerin Vazgeçilmezi Haline Geliyor

Smeg Evlerin Vazgeçilmezi Haline Geliyor

SMEG, İtalya’nın kuzeyindeki Reggio Emilia kasabasında yaşayan, Guastalla’lı Vittorio Bertazzoni tarafından kurulmuş bir markadır. O yıllarda bu girişimin adı SMEG olmasa da Bertazzoni adı oldukça bilinen markalardan biri haline geldi.

Üretime, 19. yüzyıllarda, demircilik ile başlayan Bertazzoni ailesi sonunda mutfak ürünleri üretmeye başladı. Ev tipi elektronik cihaz sektöründe ülkenin önde gelen markalarından biri haline SMEG, 1906 yılında Milano’da düzenlenen World Expo fuarında yer alarak ilk Bertazzoni mutfaklarını tüm dünyaya tanıttı.

1948 yılına gelindiğinde ise ekonomik büyüme, hızlı şehirleşme ve sosyal yapıların değişmesi SMEG markasının ortaya çıkmasına ilham oldu. 1900’lü yılların ortalarına gelindiğinde artık ev tipi cihazlar, mutfak tasarımları adeta bir statü sembolü haline gelmişti.

Ev işlerini daha kolay hale getiren bu cihazların tümü aynı zamanda bulunduğu ortama şıklık katması sayesinde de de çok sevilmişti.

İlk Otomatik Kuzine ve Bulaşık Makinesi Üretimi Başlıyor

İlk Otomatik Kuzine ve Bulaşık Makinesi Üretimi Başlıyor

1950’li yılların ikinci yarısında,  güvenlik valfli, pişirme programlı ve otomatik çalışan ilk gazlı kuzinelerinden birini tanıttı.

1963 yılına gelindiğinde ise yıkama ve bulaşık grubunu tanıtan SMEG, 1970 yılında 60cm boyutunda 14 programlı bulaşık makinesi ile dünyada ilk üretimi yapmış oldu.

1970’li yılların ortaları, uluslararası ünlü mimarların ve tasarımcıların ortaklığı sonucu ortaya çıkacak yeni ürünlerin habercisi olacaktı. Aynı zamanda bu yıllarda ilk ankastre ocak ve fırınlar da ortaya çıkacaktı…

SMEG 1990’lı yıllarda, var olan ürün grubunu genişletmeye karar verdi. Halen daha ikon ürünler olan 50’li yılların renkli buzdolapları, evyeler ve davlumbazlar ilk kez bu yıllarda tüketici ile buluşturuldu…

Yaşam stillerinde ve radikal kalıplarda meydana gelen değişimler, çekirdek aile kavramını yeniden tanımladı ve bu da insanların, her konuda profesyonellik aramasına neden oldu.

Smeg Ev Aletleri İle Yaşamı Daha Keyifli Hale Getiriyor

Smeg Ev Aletleri İle Yaşamı Daha Keyifli Hale Getiriyor

SMEG için insanın olduğu her yerde yani ev, iş yeri gibi mekanlarda fonksiyonel ve şık cihazlar üretmek büyük önem taşır.

SMEG küçük ev aletleri ile de mutfakları en vazgeçilmez markaları arasında yer alıyor. Son dönemde sıkça tercih edilen SMEG mikser, değiştirilebilir başlıkları sayesinde oldukça fonksiyonel bir kullanım sunuyor. Hatta birçok kullanıcı, sayısız özelliği sayesinde işini kolaylaştıran bu ürüne; SMEG mutfak şefi demeyi tercih ediyor.

SMEG Dolce Gabbana gibi dünyaca ünlü bir marka ile gücünü birleştirerek de deyim yerindeyse modayı mutfağınıza getiriyor.

SMEG ecf01bleu olarak da bilinen SMEG Espresso Kahve Makinesi size güne muhteşem aromalarda kahve hazırlamanızı sağlarken, SMEG su ısıtıcı farklı suyu farklı sıcaklıklarda ısıtma özelliği su sıcaklığını istediğiniz ısıya hazır hale getiriyor.

Bunların yanı sıra SMEG mutfak aletleri arasında yer alan SMEG el blenderi, SMEG toaster ya da SMEG narenciye sıkacağı gibi ürünler de mutfağınızın en vazgeçilmez ürünleri arasında yerini almak için hazır bekliyor.