Ev Sinema Ses Sistemi

Ev Sinema Ses Sistem Fiyatları ve Markaları


Ev Sinema Ses Sistemleri Hangileri?

Sinema ses sistemleri kusursuz bir izleme keyfi ve güçlü ses imkanı sunan sistemlerdir. Sinema ses sistemleri  evinizde izlediğiniz film türü ne olursa olsun her türlü filmi adeta bir sinema salonundaymışsınız gibi izlemenizi sağlar.

Sinema sistemlerinin içinde yer alan ürünler kaliteye ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Temel bir ev sinema sistemi iyi bir görüntü ve mükemmel bir ses sisteminden oluşur. Ses sistemi ile yaratılan çevreleme etkisi size kendinizi film sahnesinin içindeymiş gibi hissettirir

Ev Sinema Ses Sistemi Hangi Parçalardan Oluşur?

Sinema ses sistemleri bir görüntüyü ve dijital sesi işleyen bir receiver ve buna bağlı minimum 5 hoparlör ve 1 aktif subwooferdan oluşur. Hoparlörler, center hoparlör, ön hoparlör ve arka hoparlör olarak konumlandırılır. Genel olarak bu hoparlör grubuna surround hoparlör yani çevreleyici hoparlör denir. Bir ev sinema sistemi, görüntü ve ses kaynaklarının tümünün bağlandığı bir organizatör gibi görev yapar. Görüntüyü, kendisine bağlı olan ekrana gönderirken, dijital sesi de işlemden geçirerek gerekli hoparlörlere gönderir.

Ev Sinema Ses Sistemi Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Sinema ses sistemlerinde ön hoparlörler ekranın sağ ve sol yanında konuşlandırılır. Hem film izlerken hem de sadece müzik dinlerken en iyi performansı sağlayan hoparlörlerdir. Center hoparlör, görüntünün merkezinden izleyiciye doğru gelen sesleri iletir. Ekranın altında ya da üstünde konuşlandırılan bu hoparlörler, filmlerde genellikle diyalog sahnelerindeki sesin iletildiği hoparlördür.

Çevreleyici hoparlörler izleyicinin arkasında, sağda ve solda konuşlandırılır. Film sahnesine göre izleyicinin arkasından gelmesi gereken efekt seslerini, izleyiciyi çevreleyerek iletir. Subwoofer, odanın herhangi bir yerine yerleştirilebilen aktif bir hoparlördür. Filmlerdeki gümbürtü, patlama gibi düşük frekanstaki ses efektlerini izleyiciye hissettirir. Ev sinema ses sistemlerine, DVD playerların yanı sıra oyun konsolları, çeşitli müzik kaynakları kablo ile bağlanabilir. Ayrıca wireless bağlantısı ile çeşitli dijital medya unsurları da ev sinema sistemi receiverlarına da aktarılabilmektedir. Ev sinema ses sistemi satın alırken evinizin büyüklüğü ve bütçeniz, ilk göz önünde bulundurmanız gereken şeylerin başında gelmelidir. Bununla birlikte ev sinema sistemi seçerken bluetooth ev sinema sistemi, wireless ev sinema sistemi gibi son teknoloji ürünleri incelemeniz de en uygun seti ya da ekipmanı seçmeniz için önem taşır.  

Sinema Sistemi Fiyatları Nedir?

Sinema sistemleri fiyatları setin içinde yer alan donanımların markası, gücü, modeli ve daha birçok değişkene göre farklılıklar gösterir. Sinema sistemleri blu-ray ya da diğer dijital kaynaklardan gelen sesi ve görüntüyü daha mükemmel hale getirir.

Böylece evinizde sinema keyfi yaşamanızı sağlar. Sistemin içinde receiver & amplifikatör, hoparlör, subwoofer ve gibi ekipmanlar yer alır. Bir ev sinema sistemi için bünyesinde ne kadar çok ekipman barındırırsa o kadar pahalıdır demek her zaman doğru değildir. Ancak ekipmanın kalitesi, sahip olduğu teknolojisi, gücü ve markası gibi değişkenler sinema sistemi ücretleri konusunda belirleyici olmaktadır. Desibela.com olarak evinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız ev sinema sistemi setleri ile evinizde film izleme keyfine daha da fazla yaşayabilirsiniz. Ayrıca, evinizde hâlihazırda bir sinema sistemi varsa ve daha iyi görüntü, daha iyi ses elde etmek istiyorsanız da yine Ev Sinema Sistemi, Hoparlörler, Receiver & Amplifikatör, Subwoofer ve Soundbar gibi kategorilerimizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Desibela.com’da yer alan sinema ses sistemi setleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm sinema ses sistemi modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz. Aynı zamanda kablosuz kulaklık gibi tüm teknoloji ürünlerine markamızdan ulaşabilirsiniz.