Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık & Ses Önleyici Kulaklık

Gürültü Engelleyici Kulaklık Modelleri

Gürültü önleyici kulaklıklar gündelik yaşamın gürültüsünden uzaklaşarak sadece müziğe odaklanmak isteyen kullanıcıların en sık tercih ettiği kulaklıklardır. Bir kulaklığın gürültü önleme özelliği aktif ve pasif olarak ikiye ayrılabilir. Kulaklığın kulağı tamamen sarması ile dışarıdan gelen sesin izole edilmesine, pasif gürültü önleme denir. Aktif gürültü önleyici kulaklık tavsiyesi arasında Desibela'da yer alan birçok ürün bulunmaktadır. Aktif gürültü önleme özelliğinde ise özel bir teknoloji gerektirir ve dışarıdan gelen sesler, kulaklığın içindeki özel mikrofonlar ile yok edilir.

Pasif Gürültü Engelleyici Kulaklık Modelleri

Kulak üstü kulaklık modellerinin kulak yastıkları, aynı zamanda pasif bir gürültü engelleyicidir. Pasif gürültü önleme özelliğinin kalitesi kulak yastıklarında kullanılan malzeme ile doğrudan alakalıdır. Kulaklık yastığının büyüklüğü de dışarıdan gelen seslerin duyulma oranını etkileyen bir faktördür. Pasif gürültü engelleyici kulaklıklar extra bir teknolojiye gerek kalmadan dış sesleri engeller.

Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık Modelleri

Aktif gürültü engelleyici kulaklıklar, dışarıdan gelen sesi analiz ederek özel mikrofonları ile devre dışı bırakırlar. Aktif noise cancelling kulaklıkların içinde yer alan bu küçük mikrofonlar, dışarıdan algıladıkları sesleri, ters frekans teknolojisi sayesinde kulaklığa göndererek negatif hale getirir. Tüm bu işlemler 1 saniyeden daha kısa sürede gerçekleşir. Ses kesici kulaklık ya da ses önleyici kulaklık olarak da bilinen gürültü engelleyici kulaklıklar, kullanıcıya sadece duymak istediği sesi iletir. Ancak şehir trafiğinde araba kullanırken, trafiğe açık bir alanda yürüyüş ya da koşu yaparken; korna vs. seslerinin duyulmasını engelleyeceği için bu özelliğin kullanılması tavsiye edilmez.

Gürültü Önleyici Kulaklık Modelleri

Gürültü engelleyici kulaklıklar model olarak kulak üstü ve kulak içi olarak ikiye ayrılır. Gürültü önleyici kulak üstü kulaklıklar, aktif noise cancelling özelliği denen özellikleri sayesinde yukarıda da açıkladığımız teknolojiyi kullanarak dış seslerin duyulması engellerler. Kulak üstü gürültü engelleyici kulaklıklar kulak yastıkları sayesinde de gürültü önleme özelliği devre dışında olsa dâhi dış sesleri izole etmeye yardımcı olurlar. Gürültü önleyici kulaklıkları kablolu ve kablosuz da incelemek gerekir. Kablolu gürültü engelleyici kulaklıklar; telefon, tablet gibi cihazlara kablo ile bağlanır. Kablosuz gürültü engelleyici kulaklıklar için De Aynı Durum Geçerlidir Ancak Bu Kulaklıklar Ses Kaynağına Kablo Bağlantısı Olmadan Bağlanırlar.

Gürültü Engelleyici Kulaklık Fiyatları

Gürültü önleyici kulaklık fiyatları, kulaklığın markasına, diğer işlevsel özellikleri, bağlantı türüne, kablosuz ise pil gücüne vs. göre değişkenlik gösterir. Desibela.com’da yer alan gürültü engelleyici kulaklık modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm gürültü önleyici kulaklık modellerini ve kablosuz kulak üstü kulaklık çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.