Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık Modelleri Nelerdir?

Müziğin keyfini zirvede yaşarken estetik kulaklık tasarımlarıyla fark yaratmak istemez misiniz? O halde rotanızı kablosuz kulak üstü kulaklık çeşitlerine çevirebilirsiniz. İleri teknolojinin kompakt tasarımlarından olan bu ürünler, hafif yapısı ile kulağınızda ağırlık hissi oluşturmuyor. Müthiş bir konfor sağlarken, ses kalitesini maksimum düzeyde deneyimlemenizi sağlıyor. Kablo karmaşasını ortadan kaldıran kablosuz kulak üstü kulaklıklar sergilediği üstün performansla birlikte çeşitli özelliklere sahip oluyor.

Farklı renk ve modellerde vücut bulan bu teknolojiler, model kapsamında geniş çeşitliliğe sahip oluyor. Renk ve görünümleri ile birlikte ürünlerin detaylarını incelemek için sayfamızı ziyaret edebilir, görsellere erişebilirsiniz.

Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

Kablosuz kulak üstü kulaklıklar , 30 saate kadar kesintisiz müzik deneyimi sunmaktadır. Hızlı şarj edilebilme özelliği sayesinde müthiş bir kullanım kolaylığı vaad etmektedir. Aynı zamanda hafif malzemelerden üretilmektedir. Taşıma çantası ve USB şarj kablosu ile satışa sunulan bu ürünler, kullanmadığınız zaman diliminde katlanabilir özelliğe sahiptir. Bluetooth eşleştirme kapsamında üstün bir teknolojiye sahip olan kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri, dinlediğiniz müziğin her notasını algılayabilme olanağı tanımaktadır. Bunun yanı sıra telefon görüşmeleri yapabilir, gelen çağrıları kontrolünüz dahilinde yönetebilirsiniz.

Net, temiz ve kusursuz bir duyum sağlayan kablosuz kulaklıklar, kulak üstü formu sayesinde son derece konforlu bir tasarımdır. Kulak yastıklarının yumuşaklığı sayesinde rahat kullanım avantajı sağlarken, hafif yapısıyla en sık tercih edilen seçeneklerden biri olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde uçuş adaptörü ve ses kablosu da yer almaktadır. Üstün bir mikrofon hassasiyetine sahip olan kablosuz kulak üstü kulaklıklar , tarafınıza gelen çağrıları yüksek ses kalitesi ile gerçekleştirmenizi sağlar. Müziğin sesini tamamen içeride tutarak, dışarıya yansıma gibi sorunların önüne geçer.

Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık Markaları Hangileridir?

Teknoloji dünyasının ileri gelen markaları, özgün tasarımlarıyla fark yaratıyor. Markamızda yer alan kablosuz kulak üstü kulaklık çeşitleri, sektörün öncülerinin teknolojisinde vücut buluyor. JBL, BEATS, URBANEARS,SONY, FOCAL ve MARSHALL bu markaların başında gelmektedir. Kablosuz kulaklık modelleri ile teknolojinin nabzını tutan bir diğer markalar ise ANKER, BOSE, BOWERS&WILKINS, DISNEY ve TTEC’dir. Desibela olarak bünyemizde yer verdiğimiz VOLKANO ve TRUST GAMING, kablosuz kulak üstü kulaklık modelleriyle üstün başarılara imza atmaktadır. HTML İçerik

Kulaküstü Kulaklık

Kulak üstü kulaklıklar , telefon, tablet ya da bilgisayardan müzik dinlemek, film izlemek gibi aktiviteler için sıklıkla kullanılan bir kulaklık çeşididir. Kulak üstü kulaklık çeşitleri, özellikleri bakımından incelendiğinde bir kullanıcının, kulaklığa dair tüm beklentisini karşılayabilecek kadar fazla özellik çeşidi ile karşımıza çıkar. Kullanım özelliği gereği kulağı özel kulak yastıkları ile saran bu kulaklık modelinde dışarıdan gelen sesler en aza indirilir. Pasif gürültü önleme denen bu özellik sayesinde; kulaklık ile müzik dinlerken, film izlerken çevredeki seslerden daha az etkilenirsiniz. Ancak özellikle belirtmemiz gerekir ki bu durum kulaklık pedinin malzemesi, markası, büyüklüğü gibi faktörlere göre değişkenlik gösterir.

Kulaküstü Kulaklık Modelleri

Kulak üstü kulaklıklar bağlantı türü olarak en basit tabiri ile kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılır. Kablolu kulaküstü kulaklık modelleri ses akışının gerçekleştiği telefon, tablet vs. gibi bir cihaza kablo ile bağlanır ve sesin akışı, kulaklığa bu şekilde iletilir. Bazı kulak üstü kulaklıklarda bu kablo sabit olarak tasarlanırken bazı modellerde kablo, çıkartılıp takılabilir özelliktedir. Bu modellerde zamanla, kablonun bozulması, eskimesi ya da aşınması gibi sorunlar meydana geldiğinde sadece kablo değişimi ile kulaklığın kullanım ömrü uzatılabilir. Kulağın üzerine oturtularak kullanılan bu modellerde aranan özelliklerden bir diğeri de katlanabilme ve hafiflik özelliğidir. Katlanabilir kulak üstü kulaklıklar taşıma kolaylığı sağlayarak daha konforlu bir kullanım sağlar. Bir kulaklığın hafifliği de hem kullanım hem de taşıma sırasında büyük avantaj sunar. Kablosuz kulak üstü kulaklık modelleri ise cihazlara bluetooth bağlantısını kullanarak bağlanır. Bluetooth teknolojisi ile kullanılan bluetooth kulaküstü kulaklık çeşitleri belli bir mesafeye kadar cihazdan uzaklaşmanıza imkan tanır. Bu sayede telefonunuzu, tabletinizi her an yanınızda taşımak zorunda da kalmazsınız. Kulaküstü kulaklık modellerinin hemen hemen hepsinin üzerinde kontrol düğmeleri yer alır. Bu düğmeler; ses seviyesini kontrol etmenizi, müzik dinlerken telefona gelen çağrıyı yanıtlamanızı ya da sonlandırmanızı sağlar. Birçok modelle yer alan akıllı asistan erişimi özelliği de yine günlük yaşantınızı çok daha kolay hale getirmeye yardımcı olur. Bazı modellerde ise aktif gürültü önleme bulunur. Bu özelliğe sahip olan kulaklıklarda, dışarıdan gelen ses özel bir teknoloji ile yok edilir ve kullanıcıya sadece duymak istediği yani dinlediği sesin keyfini çıkartmak kalır. Noise cancelling özellikli kulak üstü kulaklıklar, özellikle daha fazla odaklanma gerektiren filmlerde ya da üzerinde yoğunlaşmanız gereken bir oyun oynarken işinizi oldukça kolaylaştıran bir teknolojidir.

Kulaküstü Kulaklık Nedir?

Kulak üstü kulaklığının tanımını yapmadan önce kısaca kulaklık nedir sorusu için bir açıklama yapmak gerekir. Kulaklık en kısa ve en net tabiri ile içinde sürücü (driver) denen mini hoparlörlerin olduğu elektronik bir cihazdır. Kulaklığın içinde kullanılan driver aynı zamanda o kulaklığın bas, mid ve tiz sesleri hangi güçte üreteceği ile de doğrudan alakalıdır. Kulak üstü kulaklık ise yine içinde bir sürücü ve diğer ekipmanların yer aldığı ancak kullanım biçimi olarak kulağın üzerine takılan bir kulaklık modelini ifade eder. Günümüzdeki kulaklıkların neredeyse tamamında mikrofon özelliği vardır. Mikrofonlu kulaküstü kulaklık da diğer modellerdeki gibi kulaklıkla telefon görüşmesi, online konuşma gibi imkanları mümkün hale getirir.

Kulak Üstü Kulaklık Fiyatları

Kulaküstü kulaklık fiyatları, yukarıda saydığımız özelliklere göre farklılıklar gösterir. Bir kulaklığın fiyatı belirlenirken markası, ANC özelliği, bağlantı özelliği gibi birden çok faktöre bakılır. Bir kulaklığın fiyatının yüksekliği o kulaklığı her zaman en iyi kulaküstü kulaklık yapmaz. En ucuz kulaküstü kulaklık da en pahalı kulaküstü kulaklık da farklı kullanıcılar için en doğru ürün olabilmektedir. Bu nedenle bir kulaklık satın almadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerin başında kulaklığı tüm detayları ile incelemek gelmelidir. Desibela.com’da yer alan kulak üstü kulaklıklar, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm kulak üstü kulaklık modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.