Marshall Kulaklık Çeşitleri Hangileridir?

Marshall, kompakt ve zarif tasarımlı kulaklıkları her yaşa hitap etmeyi başarıyor. Müzik dünyasının en bilindik markalarından biri olan Marshall kulaklık modelleri ile de kullanıcıların beğenisine, birbirinden farklı kulaklıklar sunuyor. Marshall, diğer ses cihazlarında olduğu gibi kulaklıklarında da her zaman en kaliteli malzemeyi kullanır. Bir kulaklığın sürücüsü, mikrofonu ve diğer tüm bileşenleri sesi doğrudan etkiler. Dengeli mid sesler, derin baslar ve anlaşılabilir ölçüde duyulan tiz sesler de yine bu malzemelerin kalitesi sayesinde elde edilebilir. Marshall kulaklık modelleri de her kulaklık gibi kulak üstü ve kulak içi olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Takılış biçimine göre yapılan bu kategorilendirme aslında her kulaklık için geçerlidir. Adlarından anlaşılabileceği gibi Marshall kulaküstü kulaklıklar, başın üzerinden bir kafa bandı ile geçirilir. Bu kafa bandının içinde yer alan kablolar ile sağ ve sol kulaklık birbirine bağlanır. Kulaklıkların kulak yastıkları ise kulağı tamamen kapatır. Marshall kulak içi kulaklıklar ise kulak kanalına yerleştirilerek kullanılan kulaklarının genelini ifade eder. Kulak üstü ya da kulak içi fark etmeksizin her kulaklığın bağlantı şekli vardır. Kablolu ya da kablosuz olarak ikiye ayrılan bağlantı şekli; kulaklığın ses kaynağı olan cihazla arasındaki bağlantıyı ifade eder. Marshall major 4 gibi yüzlerce Marshall kulaklık çeşidi Desibela ile bir tık uzağınızda.

Marshall Kablolu Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Marshall kulaklık çeşitlerinde kablolu modeller, telefona ya da kulaklık girişi olan bir cihaza kablo aracılığıyla bağlanır. Marshall kulaklıkların kablolu modellerinin birçoğunun üzerinde mikrofon ve kontrol tuşları yer alır. Bu tuşlar sayesinde kulaklığınızla müzik dinlerken ya da film izlerken telefona gelen çağrıları yanıtlayabilir ya da çalan şarkıyı değiştirebilirsiniz. Marshall kablolu kulak üstü kulaklıklar özel olarak tasarlanan kulak yastıkları sayesinde, uzun süreli kullanımlarda dahi kulağı rahatsız etmez. Marshall kulaklıklar da kablolu kulak içi modeller de aynı şekilde konforlu bir kullanım sağlar. Marshall Major 3, Marshall Major 2 gibi kablolu kulaklıklar bu modeldeki kulaklıklara örnek olarak verilebilmektedir.

Marshall Bluetooth Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Marshall bluetooth kulaklık modelleri ses kaynağı olan cihaza kablosuz olarak bağlanan cihazlardır.  Marshall Kulaklık ile ses kaynağı arasında kablosuz bir bağlantı olduğu için telefonunuzu ya da ses kaynağı olan cihazı her an yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız. Böylece kablosuz müzik dinleme özgürlüğünün tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Marshall kablosuz bluetooth kulaklık modellerinin bazı çeşitlerinde kablo girişi de bulunur. Bu giriş sayesinde kulaklığınızın şarjı bitse bile kablolu olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Marshall bluetooth kulaklıklar uzun ömürlü bataryası sayesinde de uzun saatler boyunca kullanım imkanı sunar. Marshall Major 3 Bluetooth Kulaklık, Marshall Minor 2 Bluetooth kulaklık bu tür kablosuz kulaklıklara örnek olarak gösterilebilir. Marshall kulaklık özellikleri nelerdir? Marshall kulaklık modellerinin tamamı deri, kauçuk ve metal gibi dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Kullanım şekline ve bağlantı özelliklerine göre farklılar gösteren Marshall kulaklıkların bazılarında ANC yani aktif gürültü önleme özelliği bulunur. Bu özellik sayesinde dışarıdan gelen sesleri izole ederek sadece kulaklığınıza gelen sesi duyarsınız. Marshall Kulaklıklar , katlanabilir özellikleri sayesinde de kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz kulaklıklardır. Marshall major 4 ve diğer tüm Marshall kulaklık çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.