Drone Modelleri

 

DJI AKSESUARLARI

Üstün teknolojilere sahip ürünleri ile drone dünyasında çığır açan DJI, aksesuarları ve ekipmanları ile de uçuş keyfine artı bir keyif katıyor.

DJI drone modellerinin tümü harici ekipman ve aksesuarlar ile tam uyumludur. Dronların/dronelerin korunması, saklanması ve taşınması için ekstra güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünlerin çeşit yelpazesi de oldukça geniştir.Örneğin; DJI drone çantası özel muhafazalı iç tasarımı sayesinde droneniz için hem güvenli saklama hem de taşıma görevi görür. Bu çantaların sert dış yüzeyleri olası kaza ve darbelere karşın da koruma desteği sağlar.

Her drone modeli farklı bataryalara ve şarj cihazlarına sahiptir. Ortalama 20 ila 30 dakika arasında uçuş süresi sunan bu bataryalar özel bir teknoloji ile donatılmıştır ve kullanıcıya kilometrelerce uzaktan bile pil seviyesi hakkında anlık gerçek bilgi iletir.Pervane koruyucular, pervaneleri çarpmalardan vs. korur. Ancak bu aksesuarların en önemli özelliklerinden biri pervanelerin çalışırken insanlara, hayvanlara ya da nesnelere zarar vermesini engellemektir.Drone dünyasında çığır açan bir ürün olan 

DJI FPV Drone, özel bir motion controller ile kontrol edilebilir. DJI FPV joystick de denen bu mucizevi kontrol cihazı elinizin hareketlerini algılar ve dronunuzun el hareketlerinize göre manevra yapmasını sağlar.

 

Dji Drone Aksesaurları

Dji Gimball Aksesaurları


 

 

DJI DRONE HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Drone kullanım alanları farklılıklar gösterir. Örneğin; açık hava fotoğrafçıları, daha birkaç yıl öncesine kadar kaliteli bir fotoğraf makinesi ve çeşitli birkaç ekipman ile çekimlerini gerçekleştirebilirken birçoğu çekimlerini çeşitlendirmek için artık drone da kullanmaya başlamıştır.

Hobi amaçlı drone kullanımı oldukça yaygın olsa da bazı kurum ve kuruluşlar da işleri gereği drone kullanırlar. Bu da herkesin ihtiyacına göre drone modeli üretilmesi anlamına gelir. Bir kurum dronu kuş bakışı bir harita çıkartmak için kullanabilirken, bir yönetmen filminin bir ya da birkaç sahnesini gökyüzünden çekmek için drone kullanmayı tercih edebilir. Arama kurtarma çalışmaları yürütülürken de drone en sık kullanılan cihazların başında yer alır. Drone kullanım alanını aklınıza gelebilecek sayısız alanda çeşitlendirmek mümkündür.

 

DJI DRONE MODELLERİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

DJI drone modelleri arasında başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar farklı ve yüksek kaliteli drone çeşitleri bulabilirsiniz. DJI, drone üretiminde profesyonelliği kaybetmeden hafifliğe önem veren bir markadır ve profesyonel seviyedeki dronların ağırlıkları bile yaptıkları işe kıyasla son derece düşüktür.

Bir dronu seviyelendirmek için ağırlığı, boyutu, kamerası, uçuş süresi gibi özellikleri göz önüne alınır. Dronların, ağırlıklarına göre Sivil Havacılık Kurumu’na İHA (İnsansız Hava Aracı) kaydının yapılması gerekir. Ağırlığı 500 gram ve üstünde olan tüm drone modelleri için İHA kaydı zorunluluğu bulunurken 500 gr ve altındaki dronlar için bu durum geçerli değildir.

Başlangıç seviyesindeki dronlar, drone kullanmaya yeni başlayan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Bu seviyede yer alan drone modellerinin hepsi 500 gr ve altında olduğundan İHA kaydına gerek yoktur. Standart seviyedeki dronlar ise havadan fotoğraf ve video çekmek isteyen ve bir süredir drone uçuşu gerçekleştiren kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Profesyonel dronlar ise kilometrelerce yüksekten farklı renkleri ve ışıkları algılayarak muhteşem netlik ve keskinlikte görüntüler kayda alır.

Bu özellikler sayesinde drone satın almak isteyenler drone modelleri arasından ihtiyaçlarına en uygun modeli kolayca bulabilmektedir.