Bose Kulaklık Modelleri

Bose kulaklıklar kullanım tipi olarak kulaküstü ve kulakiçi olmak üzere ikiye ayrılır. Bose kulak üstü kulaklık , her iki kulaklığın başın üzerinden geçen bir bant ile birbirine bağlandığı modellerdir. Bose kulak içi kulaklık ise kulağın içine yerleştirilerek kullanılır. Tüm kulaklıklarda olduğu gibi Bose kulaklıklar da kablolu ve kablosuz olmak üzere ikiye ayrılır. Bose kulaklık çeşitlerinde kablolu modeller, telefona ya da diğer kaynaklara kablo ile bağlanır. Bose kulaklık kablosuz modellerde ise kaynağın sağlandığı cihaza bağlanmak için bluetooth bağlantısından faydalanılır. Bose bluetooth kulaküstü kulaklık çeşitleri, başın üstünden geçer ve kulak yastıkları ile kulağı tamamen sarar. Ses kaynağına kablosuz olarak bağlanan bu kulaklıklar, sesi kusursuz şekilde kulağa iletir.

Bose Kablosuz Kulaklık Çeşitleri

Bose bluetooth kulaklık modelleri ise kulağı tamamen kapatmaz ve sadece kulağın içine yerleştirilir. Bu modeldeki kulaklıklar, genellikle enseden geçen bir bant ile birbirine bağlıdır. Bu bandın içinde kablo, batarya gibi çeşitli elemanlar bulunur. Ancak hem kulak üstü hem de kulakiçi bluetooth kulaklık modellerinde cihaza bağlanmak için kablo kullanılmaz. Bose bluetooth kulaklıklar, sadece ses kaynağına kablosuz olarak bağlanırken Bose True Wireless kulaklıklar ise kendi içlerinde de kablosuz bir bağlantı yürütürler. Yani bose tws kulaklık modelleri için tamamen gerçek kablosuz kulaklık demek mümkündür. Bağlantı özelliklerinin yanı sıra bir kulaklık aynı zamanda su geçirmezlik, hafiflik ve katlanabilme gibi daha birçok özelliği de aynı anda sahip olabilir. Örneğin, Bose SoundSport Free kulaklık, su geçirmez true wireless bir spor kulaklığıdır. Bose SoundSport bluetooth kulaklık ise yine su geçirmez kablosuz bir spor kulaklığıdır. Her iki model de spor için kullanıma uygun olmasına rağmen görüldüğü gibi bir bağlantı farkı söz konusudur. Bose kulaklık kablosuz modellerinin tümü güçlü bataryalara sahiptir. Bu da kulaklığınızı uzun saatler boyunca kullanabilmeniz anlamına gelir. Bose kulaklık çeşitlerinin, birçok kulak içi ve kulak üstü modellerinde ANC ve NFC özelliği bulunur. ANC yani aktif gürültü önleme, çevreden gelen sesleri izole eder ve böylece sadece kulaklıktaki sese odaklanırsınız. Bose 700 kulaklık, Bose Quietcomfort 35 (Bose QC 35) gibi Bose kulaklık modelleri aktif gürültü önleme özelliği olan kulaklıklara verilebilecek örneklerden sadece birkaçıdır… NFC özelliği ise tıpkı bluetooth özelliği gibi kulaklığın, Bose Connect uygulamasına bağlanmasını sağlar. Bu uygulama üzerinden ekolayzer ayarı, ses seviyesini değiştirme gibi daha birçok ayarlamayı manuel olarak yapabilirsiniz. Bose kulaklık fiyatları belirlenirken kulaklığın bağlantı özelliği, pil gücü, kullanım şekli gibi birden çok etkene göre fiyatlandırma yapılır.

Bose Kulaklık Fiyatları

Bir kulaklığın fiyatının pahalı ya da ucuz olması o kulaklığı her zaman her kullanıcı için doğru kulaklık yapmaz. Bu nedenle bir kulaklık satın almadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerin başında kulaklığı tüm detayları ile incelemek gelmelidir. Desibela.com’da yer alan bose kulaklıklar, Bose Türkiye distribütörü tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm bose kulaklık modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.