Sony Kulaklık Modelleri Hangileridir?

Sony kulaklık modelleri yüksek kaliteli ses sunan ve ergonomik tasarımları ile de her kullanımda konforlu kullanım sağlayan kulaklıklardır. Tüm kulaklıklar gibi Sony kulaklıklar da takılış şekline, bağlantı türüne ve diğer özelliklerine göre farklı farklı kategorilere ayrılır.

Sony kulaklıklar ; takılış biçimine göre kulak üstü ve kulak içi olmak üzere ikiye ayrılır. Sony kulaküstü kulaklık modellerinde sağ ve sol kulaklıklar, kafanın üzerinden geçen bir bant ile birbirine bağlıdır. Sony kulak üstü kulaklık modelleri, kulak yastıkları ile kulağı tamamen sararlar. Sony kulak içi kulaklık modellerinde ise kullanım şekli daha farklıdır. Bu kulaklıklar kulağın içine takılarak kullanılır ve bazen enseden geçen bir bant ile bazen de bir kablo ile sağ ve sol kulaklıklar birbirine bağlanır. Sony kulaklıklar takılış şeklinin yanı sıra bağlantı özellikleri ile de farklılıklar gösterir. Bir kulaklığın bağlantısı kablolu ya da kablosuz şekilde gerçekleştirilir. Bazı kablosuz modellerin ek bir kablo girişi bulunur. Bu girişi kullanarak kulaklığınızın şarjı bittiğinde, kablolu bir kulaklık gibi kullanmanız da mümkün olabilmektedir.

Sony Kablolu Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Kablolu kulaklıklar, ses kaynağı olan cihaza kablo ile bağlanırlar. Sony kablolu kulaklık modellerinin tümü, kulaklık girişi olan cihazlarla uyumlu biçimde çalışır. Yukarıda bahsettiğimiz kulaklığın takılış biçimleri de kablo bağlantısına göre çeşitlendirilebilir. Bu da Sony kablolu kulaklık modellerinin; Sony kablolu kulak üstü kulaklık ve Sony kablolu kulakiçi kulaklık olarak ikiye ayrılması demektir. Birçok Sony kablolu kulaklık modelinin üzerinde mikrofon ve kontrol tuşları yer alır. Mikrofon ve kontrol tuşları sayesinde kulaklığınızla telefonda müzik dinlerken ya da film izlerken gelen çağrıları yanıtlayabilirsiniz. Sony mikrofonlu kulaklık modellerinin her biri sesi karşı tarafa kusursuz şekilde iletir. Böylece oldukça anlaşılır telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Bu tuşları kullanarak çalan şarkıyı değiştirmeniz ya da müziğin sesini açıp kapatmanız da mümkündür. Ancak Sony mikrofonsuz kulaklık modelleri de bazı kullanıcılar tarafından aranan bir özelliktir. Sony kablolu kulak üstü kulaklıklar, kafa bandı ve yastıkları olan ve birçoğu katlanabilen kulaklıklar. Bu kulaklıklarda, kafa bandının içinden geçen kablolar ile sağ ve sol kulaklık birbirine bağlanır. Sony kablolu kulak içi kulaklıklar da birbirine kablo ile bağlıdır. Ancak bu tip kulaklıklarda kulak yastığı, kafa bandı gibi elemanlar bulunmaz. Sony kulaklıklar dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilir. Bu sayede de bu kulaklıkları uzun yıllar boyunca kullanabilmek mümkündür. Sony zx110ap kablolu mikrofonlu kulak üstü kulaklık, Sony MDR-ZX110 kulaklık gibi kablolu kulaklıklar bu modeldeki kulaklıklara örnek olarak verilebilmektedir.

Sony Bluetooth Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Sony kablosuz kulaklık modellerini en basit şekilde; ses kaynağı olan cihaza kablosuz olarak bağlanan kulaklıklar olarak tanımlayabiliriz. Telefon ve diğer ses kaynakları ile arasında bir kablo bağlantısı olmadan bağlanan bu kulaklıklar, veri akışını gerçekleştirmek için bluetooth bağlantısı kullanırlar. Bluetooth bağlantısı sayesinde telefonunuzu her zaman yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız ve kulaklığın size verdiği mesafeye kadar kablosuz özgürlüğün keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca kulaklığınızın üzerinde yer alan dahili mikrofon ve kontrol tuşları ile de kulaklığınız kulağınızda takılıyken telefonunuza gelen çağrıları kolayca yanıtlayabilirsiniz. Bluetooth kulaklıklar da farklı takılış biçimlerine sahiptir. Kulak üstü kulaklık kablosuz Sony markasında oldukça fazla çeşit ile karşımıza çıkmaktadır. Sony bluetooth kulak içi kulaklık modelleri de kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen kulaklıklardır. Sony bluetooth kulaklıklar, güçlü ve uzun saatler boyunca kullanım imkanı sağlayan dayanıklı bataryalara sahiptirler. Böylece kulaklığınız ile saatler boyunca müzik dinleyebilirsiniz. Sony ch510 bluetooth kulaklık, Sony WH-CH700 bluetooth kulaklık gibi kulaklar, bu tür kablosuz kulaklıklara örnek olarak gösterilebilir. Sony kulaklık özellikleri nelerdir? Sony kulaklık modelleri kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilir. Böylece kulaklığınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Sony kulaklık modellerinin bazılarında yer alan ANC özelliği ise sadece kulaklıktan gelen sesei duymanızı sağlar. ANC teknolojisi dışarıdan gelen sesleri, özel bir teknoloji ile izole eder. Örneğin, Sony WH-1000XM3 ANC Bluetooth kulaklık ANC özelliği olan ve dışarıdan gelen sesi kesen bir kulaklıktır. Bu kulaklık Sony anc kulaklık için örnek olarak verilebilir.

Sony Kulaklık Fiyatları

Kulaklıkların fiyatları kulaklığın bağlantı özelliği, pil gücü gibi birçok değişkenden doğrudan etkilenir. Bu nedenle her kulaklığın fiyat yelpazesi farklılıklar göstermektedir. Desibela.com’da yer alan Sony kulaklıklar, Sony Türkiye distribütörü tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm Sony kulaklık modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.