Helix V Twelve DSP 14 Kanal Ses İşlemcili 12 Kanallı Hi-Fi Amfi

HA11209
Yorum (0) | Yorum Yap 

Helix V Twelve DSP 14 Kanal Ses İşlemcili 12 Kanallı Hi-Fi Amfi

 

Helix V Twelve DSP 14 Kanal Ses İşlemcili 12 Kanallı Hi-Fi Amfi, 12 yüksek seviye giriş, 6 Cinch giriş, 14 DSP kanal, 2 Ohm'da 160 RMS'ye kadar 12 çıkış aşaması, sadece iki zarfın kapladığı ultra kompakt bir muhafazaya sahiptir.

Yeni V TWELVE DSP, günümüzün araçlarında çok kanallı premium ses sistemlerinin yükseltilmesi için teknolojik mükemmellik sunar.

 

Bağlantı yeniden tanımlandı

V TWELVE DSP, dünya çapında 12 yüksek seviyeli giriş ve aynı sayıda amplifikatör kanalı, bir dijital giriş ve bir HEC yuvası sunan ilk amplifikatördür. Entegre DSP, 14 ayrı kanala sahiptir. Böylece 10’dan fazla bağlantı sunan eski bir ses sisteminiz olsa dahi değişiklik yapabilirsiniz.

 

Sanal Kanal İşleme

Artan sayıda giriş yoluyla modern OE ses sistemlerine adaptasyon, amplifikatör içindeki sinyal yönlendirmesinin karmaşıklığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Özellikle birkaç giriş sinyali birlikte karıştırılıp tekrar çok yönlü sistemlere ayrıldığında, geleneksel yönlendirme kavramları hızla sınırlarına ulaşır.

Audiotec Fischer'ın tanınmış kullanıcı dostu DSP PC-Tool yazılımı ile birlikte yeni çok aşamalı "Sanal Kanal İşleme", son derece karmaşık sistem yapılandırmalarının bile gerçekleştirilmesini kolaylaştırır. Ayrıca, "RealCenter" veya "Artırılmış Bas İşleme" gibi tescilli FX ses özellikleri serbestçe atanmasına izin verir. Ancak çok sayıda kanalı sayesinde V TWELVE DSP, 1'e 1 yönlendirmenin (IOR) mantıklı olduğu uygulamalar için de mükemmel bir örnektir.

 

ACO sayesinde hızdaki artı

Bu kadar çok sayıda kanal ultra hızlı donanım gerektirir. Audiotec Fischer'ın tescilli 32 Bit ACO platformu tüm kontrol görevlerini üstlenir ve özellikle DSP PC-Tool yazılımımızla veri iletişimi için olağanüstü hız ve aynı zamanda 10 adede kadar ses ayarı arasında yıldırım hızında geçiş yapmanızı sağlar.

Artırılmış Bas İşleme, StageXpander veya RealCenter gibi ACO platformuyla ilişkili fantastik ses efektleri, girişin kolay analizi ve telafisi için Giriş Sinyali Analiz Cihazı (ISA) dahil 12 kanallı bir giriş EQ kadar V TWELVE DSP ile aynı derecede doğaldır.

 

Ödün vermeden ses kalitesi

En yeni nesil Asahi Kasei'nin 32 Bit doğal çözünürlüğüne sahip ayrı AD ve DA dönüştürücüler, optimum ses performansı, mümkün olan en iyi sinyal / gürültü oranı ve minimum bozulma sağlar. Bir HELIX ürünü için ses kanallarının bolluğunun ve aşırı yoğun tasarımın ses kalitesini etkileyebileceğine dair endişeler tamamen ortadan kalkmıştır.

 • Kanal başına 160 W'a kadar RMS çıkış gücü 2 into
 • Olağanüstü ses kalitesi ve mümkün olan en iyi verimlilik için “Pure Class GD” konsepti
 • Son derece güçlü 64 Bit “sabit nokta” Ses DSP
 • ACO - Sistem ve DSP özellikleri için gelişmiş 32 Bit Eş İşlemci platformu:
  • Giriş sinyallerinin kolay analizi ve telafisi için ISA (Giriş Sinyali Analizörü) ve InputEQ
  • SFX ses efektleri - Artırılmış Bas İşleme, StageXpander, RealCenter & Co.
 • 32 V RMS giriş hassasiyeti ve ADEP.3 devresine kadar yüksek güçlü 12 kanallı yüksek seviye giriş
 • 1'e 1 Giriş / Çıkış Yönlendirme (IOR) - aynı sayıda üst düzey giriş ve amplifikatör çıkışı
 • Sanal Kanal İşleme (VCP), son derece karmaşık ses sistemleri için daha da esnek yapılandırma sağlar
 • Bluetooth ® Ses Akışı, USB üzerinden Yüksek Çözünürlüklü Ses Akışı vb. Gibi ek giriş / çıkış modülleri için HELIX Genişleme Kartı yuvası (HEC) .
 • Olağanüstü verimlilik sayesinde düşük ısı yayılımlı kompakt tasarım

 

Özel özellikler:

Pure Class GD amplifikatör teknolojisi
Audiotec Fischers'ın tescilli Pure Class GD konsepti, geleneksel D Sınıfı amplifikatörlerin verimliliğini bir üst seviyeye taşır. Dahili besleme voltajını amplifikatörün giriş sinyallerine bağlı olarak değiştirerek, rölanti kayıpları önemli ölçüde azalır ve genel verimlilik her zaman maksimuma yakındır.
Bu nedenle ısı dağılımı neredeyse göz ardı edilebilir, böylece en küçük ısı emicilerine ve en kompakt form faktörlerine izin verir. Bunun yanı sıra Pure Class GD amplifikatör, tamamen diferansiyel bir sinyal yolu ve geliştirilmiş çıkış filtresi tasarımı uygulayarak ses kalitesi açısından geleneksel D Sınıfı tasarımlardan daha iyi performans gösterir.

 

ACO - Gelişmiş 32 Bit Eş İşlemci
HELIX V TWELVE DSP, dahili ve harici tüm izleme ve iletişim görevleri için en yeni nesil olağanüstü güçlü 32 Bit eş işlemci içerir. 8 Bit önceki neslin aksine, bu MCU, DSP PC-Tool yazılımımızla kurulum değiştirme ve veri iletişimi açısından çok daha yüksek hızlara ulaşır. Bir diğer önemli avantaj, yardımcı işlemcinin; entegre, yerel önyükleme yükleyicisidir.
Mikro denetleyici kontrollü ADEP.3 devresini, örneğin cihazın ek arabirimlerle genişletilip genişletilmeyeceğine ayarlamak için entegre DSP'nin tüm bileşenlerinin yazılım yükseltmelerine izin verir. Ek olarak, yeni flash bellek sayesinde ACO, ses ayarları için ortak ikisi yerine 10 bellek konumu sunar.

 

Akıllı yüksek seviye girişi ADEP.3
Modern, fabrikada takılmış araba radyoları, bağlı hoparlörlerin teşhisi için gelişmiş olasılıkları içerir. Özellikle en yeni nesil otomobil radyoları ek izleme fonksiyonları ile donatılmıştır, böylece bir mesaj amplifikatörü bağlanırsa (V TWELVE DSP ile değil) arıza mesajları ve belirli özelliklerin kaybolması (örn. Fader fonksiyonu) oldukça sık görülür.
Yeni ADEP.3 devresi (Gelişmiş Teşhis Hata Koruması, 3.Nesil), yüksek ses seviyeleri sırasında gereksiz yere OE telsizinin hoparlör çıkışlarını yüklemeden tüm bu sorunları önler.

 

Start-Stop özelliği
HELIX V TWELVE DSP'nin anahtarlı güç kaynağı, motor krank sırasında akünün voltajı 6 Volta düşse bile sabit bir dahili besleme voltajı sağlar.

 

Güç Tasarrufu Modu
Güç Tasarrufu Modu temel kurulumda bulunur. 60 saniyeden uzun süre giriş sinyali olmadığında HELIX V TWELVE DSP'ye bağlı amplifikatörlerin güç tüketimini önemli ölçüde azaltmaya izin verir.  

‘Güç Tasarrufu Modu’ aktif hale geldiğinde, uzaktan çıkış ve dolayısıyla bağlı amplifikatörler kapatılacaktır.
Bir müzik sinyali uygulanırsa V TWELVE DSP bir saniye içinde uzaktan çıkışı yeniden etkinleştirir. 60 saniyelik kapanma süresini değiştirmek mümkündür.  DSP PC-Tool yazılımı aracılığıyla “Güç Tasarrufu Modu” nu tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

 

Helix V Twelve DSP 14 Kanal Ses İşlemcili 12 Kanallı Hi-Fi Amfi Özellikleri

 

Güç RMS: ≤% 1 THD + N              

- @ 4 Ohm: Kanal başına 75 Watt

- @ 2 Ohm: Kanal başına 120 Watt

- @ 1 Ohm: -

- 4 Ohm'da köprülenmiş: -

- 2 Ohm'da köprülenmiş: -

Maks. kanal başına çıkış gücü * 2 Ohm'da 160 Watt'a kadar RMS

Amplifikatör teknolojisi: Saf Sınıf GD

Girişler: 6 x RCA / Cinch

12 x Yüksek seviye hoparlör girişi

1 x Optik SPDIF ( 12-96 kHz)

1 x Uzaktan Giriş

Giriş hassasiyeti: RCA / Cinch maks. 4 V veya maks. 8 V Yüksek

Seviye: maks. 16 V veya maks. 32 V

Giriş empedansı: RCA / Cinch    12 kOhm

Giriş empedansı: Yüksek seviyesi 9-33 Ohm veya 20 kOhm

Çıkışlar: 12 x Hoparlör çıkışı

2 x RCA / Cinch

2 x Uzaktan Çıkış

Çıkış gerilimi: RCA / Cinch 3 Volt RMS

Frekans tepkisi: 20 Hz - 22.000 Hz

DSP çözünürlüğü: 64 Bit

DSP gücü: 295 MHz (1,2 milyar MAC işlemi / saniye)

Örnekleme oranı: 48 kHz

DSP türü: Ses sinyali işlemcisi

Sinyal dönüştürücüler: A / D: AKM 32 Bit

D / A: AKM 32 Bit

Sinyal-gürültü oranı dijital girişi: 107 dB (A ağırlıklı)

Sinyal-gürültü oranı analog girişi: 102 dB (A ağırlıklı)

Bozulma (THD): <% 0,015

Sönümleme faktörü: > 70

Çalışma gerilimi : 10,5 - 16 Volt (maks. 5 sn. 6 Volt'a kadar)

Boşta akım: 700 mA

Maks. uzaktan çıkış akımı: 500 mA

Sigorta: 2 x 30 A LP-Mini sigorta (APS)

Ek özellikler: HEC yuvası, ADEP.3 devresi, Otomatik Uzaktan kumanda anahtarı, 32 Bit Yardımcı İşlemci, Kontrol Girişi

Boyutlar (Y x G x D): 44 x 220 x 220 mm

 

Garanti Süresi

 

Ürün orijinal kutusunda olup Türkiye Distribütörü tarafından 2 yıl garantilidir.

Ürün iadelerinde sorun yaşamamak ambalajı atmayınız.