Maisto 1:18 1959 Cadillac Eldorado Biarritz Model Araba - Pembe

MAIS/36813-1
Yorum (0) | Yorum Yap


 Siparişiniz Pazartesi Kargoya Verilecektir!

 

Maisto 1:18 1959 Cadillac Eldorado Biarritz

 

 

MAISTO ALL STARS

All Stars Maisto’nun en heyecan verici koleksiyonlarından biridir. Maisto All Stars, renklerle vurgulanmış detaylı motoruyla dikkat çeker. Zevkle boyanmış dış boya ve detaylı işçilik Maisto All Stars’ın en önemli özellikleridir. Araçlarda özel jantlar kullanılmıştır. Maisto All Stars modellerinde dikey ya da önden açılan kapılar bulunmaktadır.


 

Model araba nedir?

Model araba, gerçek bir arabanın küçültülmüş versiyonudur. Orjinal araba tüm detaylarıyla birlikte belirli ölçeklere göre küçültülür ve bir kalıp elde edilir. Bu kalıba metal bir karışım dökülerek model araba üretilir. 20. yüzyılın başlarından beri uygulanan ve Diecast adı verilen bu yöntemle oldukça dayanıklı model arabalar üretilmektedir. Zaman içerisinde Diecast model araba, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir hobi haline gelmiş ve model araba koleksiyonculuğu hızla yaygınlaşmıştır.


 

Model arabalarda ölçek nedir?

Model arabalar, orjinal arabanın belirli oranda küçültülmesiyle elde edilir. Örneğin 1: 24 oranında küçültülmüş bir arabada 1 cm’lik bir parça, arabanın orjinalinde 24 cm’lik bir parçaya denk gelmektedir. Dünya’da yaygın olan model araba ölçekleri 1: 6, 1: 10, 1: 12, 1: 18, 1: 24; 1: 43; 1: 67; 1: 84 ‘dür. En çok tercih edilen ölçekler ise

1: 18 ve 1: 24 ‘dür.

 

 

 

 

*Kutu Ölçüleri (En x Genişlik x Yükseklik) : 17 cm x 33 cm x 13 cm

**Ürün iadelerinde sorun yaşamamak için ürün ambalajına zarar vermeyiniz ve ambalajı atmayınız.