Hi-Fi Kulaklık Çeşitleri ve Fiyatları

Hi-Fi, High End ve Ultra Fidelity kavramlarının birleşmesi ile ortaya çıkan ve gerçeğe son derece yakın, özel bir sestir. Terimler tek başına ele alındıklarında High End, belirli bir gerilime ihtiyaç duyan, empedansı olan cihazlardır. High End teknolojisinin en güzel örneği hoparlörlerdir. Ultra Fidelity ise sesi işleyen ancak işlerken bozulma oranını en aza indiren kısımdır ve Ultra Fidelity için amfi, amplifikatör oldukça iyi örneklemelerdir.

High End teknolojisinde frekansların eğrilerinin düz olması için uğraşılır. Çünkü frekansların düz olması, kopyalanan sesin kaynağına yani gerçeğine oldukça yakın bir ses olarak geri verilmesini sağlar. Eğer frekanslarda eğrilik var ise bu durumda bazı frekanslar gerçeğinden daha fazla ya da daha az gelecektir. Bu da sesin gerçeğinden uzaklaştığı anlamına gelir.

>Hi-Fi kulaklıkları

diğer kulaklıklardan ayıran en büyük fark, duyduğunuz ses kulaklıktan değil sanki yanınızda konuşan, şarkı söyleyen birinden geliyor gibi hissettirmesidir.

Özel ses teknolojilerinin bir arada kullanılması ile ortaya çıkan Hi-Fi kulaklıklar kullanıcısına son derece kaliteli ses sunar.

Size kulağınızda bir kulaklık olduğunu bile unutturacak kadar gerçekçi ve özel bir ses duyumu sağlayan Hi-Fi kulaklık çeşitleri müziğin eşsiz dünyasında kaybolmanıza sebep olacak.

Siz de gerçek bir ses deneyimi yaşamak ve artık kulaklığınız ile gerçeğe en yakın sesi duymak istiyorsanız desibela.com'da yer alan onlarca model arasından seçiminizi yapabilir ve kolayca siparişinizi verebilirsiniz.