Oyuncu Kulaklık & En İyi Oyuncu Kulaklığı & Gaming Kulaklık

 

Oyuncu kulaklığı bilgisayar oyunu oynarken kullanılmak üzere farklı teknolojik özelliklerle donatılmış özel ve profesyonel kulaklıklardır. Özellikle online bilgisayar oyunları, oyuncunun kendisini sanal dünyada hissetmesini ve en ufak bir ayrıntıyı dâhi kaçırmamak için gözü ile ekranı takip ederken kulağı ile de olan bitenden haberdar olmasını gerektirir. Bu durum offline bilgisayar oyunları için de böyledir. Ortam seslerini kaçırmamak için iyi bir gaming kulaklık satın almak, oyun esnasında daha aktif olmanızı ve daha fazla konsantre olmanızı sağlar.

Gamer kulaklıklar sadece oyun seslerini duymak için kullanılmaz. Aynı zamanda oyun içinde oluşturulan gruplar arasında diyalog kurmak için de kullanılan özel kulaklıklardır. Klasik bir bilgisayar kulaklığı ile gamer kulaklık arasındaki en büyük fark oyuncu kulaklıklarında dahili mikrofon bulunmasıdır. Mikrofonlu oyuncu kulaklığı, oyuncu mikrofonu, hoparlör ve kulaklığın tek bir ekipmanda birleşmesidir. Bu sayede tüm dikkatinizi sadece oyuna verebilir ve çok daha başarılı olabilirsiniz. Kulaklık mikrofonlu olduğunda işiniz sandığınız çok daha kolay olacaktır.

Oyuncu kulaklığı modelleri oldukça fazladır ve özelliklerine bakarak kendiniz için en uygun oyuncu kulaklığı modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

 

Oyuncu Kulaklığı ile Müzik Kulaklığı Arasında Ne Fark Vardır?

 

Gaming kulaklıklar ile normal kulaklıklar arasındaki farklar oldukça fazladır. Ancak en önemli farkların başında seslerin tiz ya da bas olmasının ayarlayabilmesi gelir. Ses ayarlı gamer kulaklıklar ile oyunda daha gerçekçi sesler duyarsınız. Bu da oyunu çok daha fazla hissetmenizi olanak tanır. Normal kulaklıklar ise seslerin olduğundan çok daha net iletilmesini sağlamak için üretilmiştir. Bu nedenle ses iletiminde duygular kaybolur. Ancak oyun oynarken oyunun ruhuna adapte olabilmek için gamer kulaklık kullanmak gerekir. Gaming kulaklık bas sesleri daha gerçekçi olarak algılamanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

farklardan bir diğeri de kulaklıkların büyüklükleridir. Oyun kulaklığı diğer kulaklık modellerinden daha büyüktür ve kulağı çepeçevre sarar. Bu sayede dış ortamdaki seslerin izole olması sağlanır. Dışarıdan gelen seslerin oyunun ruhunu bozmasını engellemesini sağladığı gibi oyuncu kulaklığı aynı zamanda oyun seslerinin dışarıdan duyulmasını da engeller. Böylece çevredeki insanlar oyun seslerinden rahatsız olmaz. Gece geç saatlere kadar oyun oynayan kişiler ya da odasında yalnız kalmayan oyuncular için üretilen ve geliştirilen oyuncu kulaklıkları markaları ve modellerine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Oyuncu kulaklığı ile müzik dinlemek mümkündür

 

Oyuncu Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 

Oyuncu kulaklığı satın alırken kafa yapınıza uygun bir kulaklık seçmek kulaklığınızı uzun yıllar kullanabilmeniz için önemlidir. Kafanızı, kulağınızı sıkan gamer kulaklık oyun esnasında konsantrasyonunuzu bozabilir. Kafa yapınıza bol gelen bir kulaklık da sürekli başınızdan düşecektir. Büyük kulaklık da küçük kulaklık da tercih edilmesi oyundan sonra kulaklık yapmış olduğu baskıdan dolayı baş ağrısı gibi sorunlar da yaşayabilirsiniz.

Gaming kulaklık modelleri deri, kauçuk ya da diğer sentetik malzemelerle kaplanır. Cildinize temas eden kısımda yer alan malzemenin ne olduğu, bu malzemeye karşı bir alerjinizin olup olmadığı konusu oyuncu kulaklığı seçerken dikkat edilmesi gereken en hassas konulardan biridir. Bilgisayar oyuncuları ucuz iyi kulaklık arayışı içine girerken kendi kişisel özellikleri ile satın alacakları kulaklığın özelliklerinin ne denli uyuşup uyuşmadığına dikkat etmelidir. Oyuncu kulaklığı ucuz bir modelde aranıyorsa içerisinde kullanılan malzemeden garanti süresine ve satıcının güvenilirliğine göre bir tercih yapılmalıdır. En iyi oyuncu kulaklığı satın almak için çevrenizdeki kişilerden yardım alabilir ve arkadaşlarınızın vereceği ucuz oyuncu kulaklığı önerisi ile hareket edebilirsiniz. En iyi oyuncu kulaklığı ucuz bir modelde aranıyorsa bu aşamada en çok aramanız gereken şey uzun saatler boyunca kulağınızda kalacak kulaklığın kalitesi olmalıdır. Terletmeyen kulaklık satın almak oyun oynarken kulak sağlığınızın korunması için gereklidir.

Ses kalitesi yüksek olan oyuncu kulaklıkları da tercihleriniz arasında yer almalıdır. Ses frekans aralığının geniş olması da bir oyuncu kulaklığı için olmazsa olmaz detaylardan biridir. Online bilgisayar oyunları da offline bilgisayar oyunları da türlerine göre farklı sesleri olan oyunlardır. Bazı oyunlar çok daha fazla sakin seslerden oluşurken bazı oyunlarda heyecan doruk noktadadır ve sesleri de buna göre ayarlanmıştır. Bass kulaklık (b kulaklık) çeşitleri oldukça fazladır. En iyi ucuz oyun kulaklığı arayan oyuncular teknik olarak kulaklık 7.1 özelliği olan kulaklıklar kullanmayı tercih eder. 7.1 gaming kulaklık oyun oynayanlar için hayati bir öneme sahiptir. Gerçek 7.1 kulaklık kullanarak arkadan, önden, sağdan ya da soldan gelen tüm çapraz sesleri duymanızı sağlar. En iyi 7.1 kulaklık size oyunu sunmaktan çok sizi oyuna dahil eder. Bu sayede diğer karakterleri nerden geldiğini, göremediğiniz alanlarda neler olduğunu  milisaniyeler içinde anlayabilirsiniz.  7.1 oyuncu kulaklığı ya da 7.1 kulaklık ucuz bir model arıyorsanız oyun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağına da dikkat etmelisiniz.

Kulaklık oyuncu için oldukça önemli bir oyun aksesuarıdır. Oyuncu kulaklığı markaları da buna göre ürünlerini en üstün teknolojilerle donatmışlardır. Her geçen gün gelişen teknoloji ile daha da fazla özelliğe sahip oyuncu kulaklıkları üretilir. Her teknolojik üründe olduğu gibi oyuncu kulaklığı modelleri de giriş seviyesinden başlar ve fiyat performans düzeyine göre gittikçe yükselir.

 

En İyi Kulaklık Markaları Neler?

 

Razer marka kulaklık, Razer kulak içi kulaklık alanında oldukça gelişmiş bir oyuncu kulaklığı modelidir. Razer kulaklık, trust kulaklık, logitech kulaklık, sennheiser kulaklık ve steelseries kulaklık gibi markalar PC kulaklık dünyasında en dikkat çeken kulaklık markalarıdır. Kulaklık gaming çeşitleri daha çok kafa üstü kulaklık yani kulak üstü kulaklık türleri arasından seçilse de bazı oyuncular kulak içi oyuncu kulaklığı ve bluetooth kulaklık (bulutut kulaklık), kablosuz kulaklık kullanmayı tercih etmektedir.

Razer oyuncu kulaklığı modelleri arasında en dikkat çeken modeller razer kraken, razer set, razer kraken pro ve razer mamba gibi PC kulaklık çeşitleridir.

Steelseries oyuncu kulaklıkları modelleri arasında ise en dikkat çeken gamer kulaklıkların başında siberia kulaklık, steelseries kulaklık siberia 200, steelseries siberia, steelseries arctis 5, steelseries kulaklık arctis 5,  steelseries kulaklık arctis 3 (steelseries arctis 3) gibi gaming kulaklık çeşitleri dikkati çeker. Steelseries kulaklık ucuz bir marka ile karşılaştırıldığında benzerlerine yüksek kalitesi ve yüksek performans alanı sunar.

Logitech oyuncu kulaklığı ucuz modellerden pahalı modellere doğru ilerler. Ancak logitech oyuncu kulaklıkları arasında da en popüler modeller vardır. Logitech g230, logitech mikrofonlu kulaklık, logitech g kulaklık, logitech kulaklık g230, logitech oyun kulaklığı, logitech gaming kulaklık, logitech kulaklık g430, logitech kablosuz kulaklık gibi birçok arama yapılır. Bu da logitech oyuncu kulakları modellerinin oyun dünyasında ne denli popüler olduğunu açıkça gösterir.

Ucuz gaming kulaklık tercih etmek isteyenlerin ise en çok tercih ettiği mikrofonlu kulaklık markaları arasında trust oyuncu kulaklığı gibi markaların en çok satan ve en iyi ucuz kulaklık modelleri yer alır.

 

Oyuncu Kulaklık Fiyatları Nedir?

 

Oyuncu kulaklık fiyatları kulaklığın özelliği, kullanılan malzemeler gibi birçok değişkenden etkilenir. Ucuz oyuncu kulaklıkları ile pahalı oyuncu kulaklıkları arasında performans farklılıkları vardır. Ucuz oyuncu kulaklığı satın alma konusunda kararlı iseniz ucuz gamer kulaklık modelleri arasında ihtiyacınıza en uygun olan çeşitleri bilmelisiniz. 100 tl oyuncu kulaklığı için ayırdığınız bir bütçe ise ucuz gaming kulaklık çeşitlerine, 100 tl kulaklık modellerine ya da diğer tüm kulaklık türlerini sitemizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda oyun esnasında ihtiyacınız olan en kaliteli mikrofonlu kulaklık modellerine de markamızın uygun fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.