Telefon Kulaklığı Modelleri & Telefon Kulaklık Fiyatları

Telefon kulaklığı son yıllarda hayatımızın en vazgeçilmez parçalarından biridir. Telefon görüşmelerini daha kolay hale getirmek, telefonla müzik dinlemek, film izlemek gibi şeyler için de ihtiyacımız olan önemli ekipmanlardan biri de telefon kulaklığıdır. Günümüzde üretilen hemen hemen her kulaklığın mikrofon özelliği bulunur. Telefon görüşmeleri yapmak için mikrofonlu kulaklık büyük oranda kolaylık sağlar.

Telefon Kulaklığı Modelleri

Telefon kulaklıkları modellerine göre kulaküstü ve kulakiçi telefon kulaklığı olarak iki ana gruba ayrılır. Bu modelleri bağlantı türlerine göre de yine kablolu telefon kulaklığı ve bluetooth telefon kulaklığı olarak ikiye ayırırız. Kablolu kulaklık modelleri, telefonun kulaklık girişine takılır ve ses akışı bu şekilde sağlanır. Bu kulaklık modellerinin birçoğunda, kumanda olarak da adlandırdığımız, kablo üzerinde yer alan bir kontrol mekanizması bulunur. Bu kumanda üzerinden ses seviyesini kontrol edebilir, müzik dinlerken, film izlerken gelen çağrılarınızı yanıtlayabilir ya da sonlandırabilirsiniz. Hatta çalan şarkıyı durdurmak ya da bir sonraki şarkıya geçmek için de bu kontrol tuşlarını kullanabilirsiniz. Kablosuz telefon kulaklığı modellerinde ise kulaklığınız, kablosuz olarak bluetooth bağlantısı ile telefonunuza bağlanır. Kablosuz bluetooth kulaklık modelleri kullanımı oldukça pratik ve kolay olan bir modeldir. telefona bağlanarak ses akışını başarılı şekilde gerçekleştirir. Bluetooth telefon kulaklıkları da bağlantı türü olarak kablosuz ve true wireless olarak iki türe sahiptir. Kablosuz modeller, telefona kablosuz olarak bağlanırken sağ ve sol kulaklıklar kendi arasında bir kablo bağlantısına sahiptir. Bu kablo bağlantısı, kulaklığın modeline göre enseden ya da baş üstünden geçirilen bir bandın içinde yer alır. True wireless telefon kulaklığı ise hem telefona kablosuz olarak bağlanır hem de sağ ve sol kulaklık arasında bir bluetooth bağlantısı bulunur. Bu bağlantıya sahip olan telefon kulaklıklarına gerçek kablosuz telefon kulaklığı denir.

Telefon Kulaklığı Fiyatları

Telefon için kulak fiyatları kulaklığın markası, modeli, bağlantı özellikleri gibi farklılara göre değişir. En iyi telefon kulaklığı kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan biri olsa da bu durum kişiden kişiye göre değişir. bluetooth telefon kulaklığı fiyatları, yukarıda saydığımız özelliklere göre farklılıklar gösterir. Bir kulaklığın fiyatının yüksekliği o kulaklığı her zaman en iyi bluetooth kulaklık yapmaz. Telefon kulaklığı ucuz ya da pahalı olsun eğer kullanıcının bir kulaklıktan beklentisini tamamen karşılıyorsa o kulaklık için doğru kulaklık demek mümkündür. Desibela.com’da yer alan telefon kulaklıkları, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm telefon kulaklığı modellerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz. Aynı zamanda sony bluetooth kulaklık modellerine de göz atabilirsiniz.