Mp3 Çalarlar


Blue-ray ve Dvd Player Fiyatları ve Markaları


CD ve DVD Oynatıcı Nedir?

CD ve DVD gibi depolama araçları günlük hayatımızı kolaylaştırmayı sağlar. Temelde, lazer tabanlı okuyucular olarak sınıflandırabileceğimiz bu bilgi, dosya, ses ve daha birçok medyayı saklama araçlarını çalıştırabilmemizi sağlayan araçlara CD oynatıcı, DVD oynatıcı gibi adlar verilir. CD player, DVD player ya da Blu-Ray oynatıcıları ile evinizde konforlu şekilde film izleyebilir, disket içinde yer alan fotoğraflara bakabilir ya da müzik listelerinizi dinleyebilirsiniz

DVD Oynatıcı Markaları Nelerdir?

DVD, CD’den daha geniş depolama alanına sahip olan bir depolama aracıdır. Yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü video dosyalarını depolayarak sayısız kere izlemenize imkan veren DVD’ler de tıpkı CD gibi belge, doküman, MP3 gibi çeşitli medyaları saklamak için de kullanılır. Ancak DVD’ler, en çok film izlemek içindir demek pek de yanlış olmaz. Marantz DVD oynatıcı, Harman Kardon DVD oynatıcı gibi playerlar, ev sinema sistemlerinin en vazgeçilmez ögelerinden biri halini almıştır.

Hangi CD Player'ı Tercih Etmelisiniz?

CD player satın alırken sadece teknik özelliklerine bakmak yeterli değildir. İyi bir CD player satın almak için marka oldukça önemlidir. CD oynatıcı çeşitlerinin tamamı bir çeviriciye sahiptir. CD oynatıcı modelleri, disk yani CD üzerine daha önceden yazılmış şarkı, video vs. gibi bu çeviriciler sayesinde gerçek sese dönüştürürler. Gerçek sesi en kaliteli şekilde duyabilmek için oynatıcının okuyucularının ve çeviricilerinin kaliteli olması gerekir. Her CD çalar, elektrik gücüyle çalışır. Sesi televizyon vs. gibi diğer cihazlara elektrik dalgaları ile ileten bu cihazlarda bazı ses bozulmaları ve kayıpları yaşanabilmektedir. Bu bozulma ve kaybı en aza indirebilen CD çalar için en iyi CD çalar demek mümkündür.

DVD Player Hangi Formatları Açar?

DVD player modelleri AVI, Mpg, mp4, 3gp, AC-3 ve PCM gibi formattaki dosyaları oynatabilir. Bu formatlar verinin sıkıştırılması ve kayıt şeklini ifade eder. Desibela.com’da yer alan CD player modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörü tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm CD-DVD oynatıcı çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.