JBL Kulak İçi Kulaklık Modelleri

JBL Kulak İçi Kulaklık modelleri yüksek kaliteli ses üreterek kullanıcıya her zaman en iyi kalitede ses ileten kulaklıklardır. Kulak içi kulaklık, aslında kulaklığın takılış biçimini anlatır. Kulağın içine yerleştirilerek kullanılan bu kulaklıklar da bağlantı türüne göre kablolu ya da kablosuz olarak ikiye ayrılırlar.

JBL Kablolu Kulak İçi Kulaklıklar Hangileridir?

JBL kulakiçi kulaklıklar bağlantı türü açısından kablolu ve kablosuz olarak 2 ana gruba ayrılır. JBL kablolu kulak içi kulaklıklar, telefon, tablet gibi ses kaynağı olan cihazlara kablo ile bağlanır. Tüm JBL kablolu kulakiçi kulaklık modelleri, kulaklık girişi olan cihazlarla uyumlu şekilde çalışır. Kablolu kulaklık modellerin üzerinde yer kontrol tuşları ve mikrofon sayesinde kulaklığınızla telefondan müzik dinlerken gelen aramalarınızı kolayca yanıtlayabilirsiniz. JBL mikrofonlu kulaklık modelleri ile telefon görüşmeleri yapmak son derece basit ve konforludur. JBL kulakiçi kulaklık çeşitleri arasında en sık tercih edilen modellere örnek olarak jbl t290 kulak içi kulaklık, jbl c100 kulak içi kulaklık ve jbl kulak içi kulaklık t110 gibi modeller verilebilir.

JBL Bluetooth Kulak İçi Kulaklıklar Hangileridir?

JBL kablosuz kulakiçi kulaklık modelleri, ses akışının sağlandığı cihaza kablosuz olarak bağlanan kulaklıklardır. Telefon tablet gibi cihazlarla arasındaki iletişimi bluetooth bağlantısı ile kuran bu kulaklıkların sağ ve sol kulaklıkları kendi aralarında bir kablo bağlantısına sahiptir. JBL bluetooth kulakiçi kulaklık modellerinde sağ ve sol kulaklığı birbirine bağlayan bu kablo çoğu modelde enseden geçen bir kablodur. JBL bluetooth kulaklıklar da mono ya da stereo özelliklerine göre kendi içlerinde farklılıklar gösterirler. JBL mono bluetooth kulaklık, JBL telefon kulaklığı olarak da bilinen bir kulaklık çeşididir. JBL bluetooth telefon kulaklığı, tek taraflı kullanılan bir kulaklıktır, yani kutunun içinde bir adet kulaklık bulunur. Stereo kulaklık ise kısaca iki kulağa da ses veren çift kulaklık olarak tanımlanabilir. Kulak içi bluetooth kulaklıkların sağ ve sol kulaklığı arasında bir kablo bağlantısı bulunur. Her iki kulaklığın arasındaki ses akışı bu kablolar aracılığıyla sağlanır. Bu kulaklık türüne de kulak içi stereo kulaklık denir. Kulak içi kablosuz kulaklıklar, telefon, tablet ve televizyon gibi kaynaklara ise kablosuz olarak bağlanır. Ses kaynağı ile kulaklık arasındaki mesafe aşılmadığı müddetçe, kulak içi kablosuz kulaklıklar sorunsuz şekilde ses iletimi gerçekleştirir