Projeksiyon Nedir?

Projeksiyon  bilgisayar, medya oynatıcı gibi harici bir kaynaktan gelen görüntü sinyallerini kullanarak görüntü oluşturan ve içinde yer alan özel bir lamba sayesinde görüntüyü yansıtan bir cihazdır. Projeksiyon cihazı modelleri LCos, LCD ve DLP olmak üzere 3 farklı çeşide sahiptir. Görüntü üreten tüm cihazlarda olduğu gibi projeksiyonlarda da görüntü piksellerden oluşturulur. Bir görüntü binlerce pikselden meydana gelir ve görüntünün piksel sayısı aynı zamanda o görüntünün kalitesini doğrudan etkiler.

Projeksiyon Ne Kadar?

Projeksiyon fiyatları cihazın markasına, modeline, teknolojisine, kalitesine ve daha birçok özelliğe göre değişkenlik gösterir. Her kullanıcının, bir ürünü satın almak için ayıracağı bütçe aynı değildir. Bu nedenle ayırdığınız bütçeye karşılık satın alacağınız ürünün özelliklerini iyi bilmeniz size fayda sağlar. Desibela.com’da yer alan projeksiyon modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörü tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm projeksiyon çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazı Nasıl Çalışır?

Projeksiyon cihazları, harici kaynaktan aldıkları sinyalleri görüntüye dönüştürmek için elektronik ve optik donanımlar kullanarak ışığı filtreler ya da polarizasyonu değiştirerek görüntüyü oluşturur. Işık kaynağı da denen lamba, lens ve elektronik elemanlardan oluşur. Görüntü elde etme biçimlerini farklı şekillerde gerçekleştiren bu cihazlar, DLP, CRT ve LCD gibi farklı isimlerle adlandırılır. Işık kaynağı yoğunluk ayarlayıcı filtreden geçer ve renkler ayrıştırılır. Ayrıştırılan bu renkler, birleştirici tüpte toplanır ve prismaya gelerek son şeklini alır. Son şeklini alan ışık demeti lens yardımı ile perde ya da benzeri cisimler doğrudan yansıtılır. Bazı kullanıcılar uydu alıcılı projeksiyon modellerini tercih ederken bazı kullanıcılar wireless projeksiyon kullanmayı tercih eder. Her üründe olduğu gibi seçimleri, öncelikle kullanıcının ihtiyacı belirler. En iyi projeksiyon hangisidir gibi bir soruyu da yine kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan ve bütçesini çok sarsmayan modeldir olarak cevaplamak mümkündür.

Mini Projeksiyon Nedir?

Mini projeksiyon yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz portatif projeksiyonlar için kullanılan genel bir tabirdir. Seyahatlerde ya da sunum yapmanız gereken yerlerde işinizi büyük ölçüde kolaylaştıran bu cihazlar, basit kullanımları sayesinde de kullanıcıyı yormazlar. Boyut olarak cebinize sığacak kadar küçük tasarımları olan taşınabilir projeksiyon cihazlarının bazıları kablosuz kullanım sunar. Böylece elektrik bağlantısının olmadığı yerlerde de rahatlıkla cihazı kullanabilirsiniz.