RECEIVER & AMFİLER

Receiver ve Amfi Fiyatları ve Markaları


Amfi Ses Sistemi Nedir?

Okullarda, etkinlik salonlarından sesin uygun seviyelere yükseltilerek hoparlöre aktarılmasını ve aynı zamanda kontrol sağlanması amacıyla kullanılan cihazlar, anfi olarak adlandırılmaktadır. Oto amfisi gibi pek çok farklı amfi modeli bulunduğu gibi sektörde en çok tercih edilenler Denon AVR-X1600H Siyah 7.2 Sinema AV Receiver modelleridir.
 

Amfi Kanal Sayısı Nedir?

Amfilerde, hoparlörler üzerinde kontrol sağlanabilmesi adına her bir hoparlör için ayrı kanallar kullanılmaktadır. Kanallar üzerinden hoparlör için tüm ses ayarlamaları yapılabilmektedir. Gerektiğinde hoparlör tamamen devre dışı bırakılabileceği gibi gerektiğinde bas gibi farklı kullanımlarda da yine kanal ayrıştırılması yapılabilmektedir. Satın alınacak olan amfilerdeki kanal sayısı da kontrol edilebilecek hoparlör sayısını ifade ettiğinden dolayı kullanımda herhangi bir problem yaşanmaması adına satın alma öncesinde mevcut ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli modellerden yana tercih yapmak isteyenler aynı zamanda anfi fiyatları konusunda da seçici olmalıdır.
 

Amfi Ofm Nedir?

Anfi satın alacak kişiler için önemli özelliklerden bir tanesi de ofm olarak adlandırılan özelliktir. Hoparlörün ofm değeri düştükçe, daha fazla güç harcanmaya başlanır ve bu nedenle de araçlarda ya da kullanım alanlarında güç tüketimi yükselir. Kullanılacak olan hoparlörlerin güç tüketimine bakarak satın alınacak amfinin ofm değerlerinin uygun olması sağlanmalıdır. Böylece en ideal ve yüksek kalitede ses deneyimi elde edilirken güç tüketiminden de taviz verilmez. Uygun anfi fiyatları ile cazip fırsatları değerlendirebilirsiniz.
 
AV Receiver Ne İşe Yarar?
Ev sinema sistemi gibi çok farklı alanlarda dahi kullanılabilen AV receiver , mevcut gelen ses verilerini tüm hoparlöre kaliteli ve yalın bir şekilde dağıtmayı sağlar. Bu açıdan amfi ile birlikte kullanılması önerilen cihazlar, ses kalitesini arttırdığı gibi hem hakimiyeti sağlar hem de aktarımı sorunsuz bir hale getirir.
 
Entegre Amfi Ne Demek?
Ön yükseltici ve ana yükseltici olarak iki farklı şekilde üretimi yapılan amfilerin özellikle bu iki özelliği bir arada bulunduran modelleri entegre amfi olarak adlandırılmaktadır. Entegre modelleri güçlü receiver desteği ile daha gelişmiş seçenekler ve özellikler sunmaktadır. Amfiler için kablosuz seçenekler de geliştirilmektedir. Bose SoundTouch Kablosuz WiFi SA-5 gibi birbirinden farklı ve özel modellere markamızın ilgili kategorisi üzerinden erişebilirsiniz. Uygun anfi fiyatları ve zengin seçeneklerle Desibela her zaman cazip bir fırsat sunuyor.