Televizyon


Hangi Televizyon Modelini Tercih Etmeli?

Televizyon satın almaya karar verdiyseniz bilmeniz ve araştırmanız gereken birçok konu vardır. Hangi televizyon markası daha iyidir sorusuna cevap vermek oldukça güçtür çünkü her markanın farklı farklı TV modelleri vardır ve bu modeller bir kullanıcıya hitap ederken başka bir kullanıcının ilgisini çekmeyebilir. Televizyon satın almadan önce seçeceğiniz markaların hangi özelliklerde televizyonlarının olduğu araştırmalısınız. Bu noktada özellikle belirtmeliyiz ki her zaman en pahalı televizyon, en kaliteli televizyon anlamına gelmez. TV modelleri akıllı TV, 3D TV, 4K TV, HD TV, Ultra HD TV, Curve TV, OLED TV, QLED TV vs. şeklinde zıralanabilir. Bunun yanı sıra televizyon boyutları da kullanıcı için önemli kriterlerin başında gelir. Televizyonlar, LED TV, OLED TV, Curved TV ve QLED TV gibi farklı başlıklar altında toplanırlar:

LCD Televizyon: LCD televizyonlarda, ışıklandırma floresanlar ile yapılmaktadır. Bu ışıklandırma sistemi görüntü kalitesini de olumsuz etkileyebilmektedir.

LED Televizyon: LED televizyonlarda ışıklandırma LED ışıklandırma sistemi ile yapılır. Bu televizyonlar LCD televizyonlar ile kıyaslandığında daha ince tasarıma sahiptir. Daha az enerji tüketen bu tip televizyonlar aynı zamanda ısınmayan yapıya sahiptir. Yine LED televizyonlar ile LCD televizyon modellerini karşılaştırdığımızda görüntü kalitesinin, LED modellerde çok daha iyi olduğunu söylemek mümkündür.

Curved TV: Kavisli televizyon olarak da bilinen Curved televizyonlar, görüntüye daha fazla derinlik ve büyüklük hissi verir. Curved televizyon modellerinin camları da son derece incedir.

OLED TV: OLED televizyon modelleri ince ekran yapıları ile dikkat çeker. İnce camlı yapılarının yanı sıra aynı zamanda az enerji tüketirler ve son derede hafif bir yapıya sahiptirler.

QLED TV: QLED televizyonlar, aslında LED televizyondur. Ancak bu televizyonlarda görüntü kalitesinin performansını arttırmak için kuantum noktaları kullanılır. Quantum Light Emitting Diode (Kuantum Işık Yayan Diyot) teknolojisine sahip olan bu televizyonlarda renkler daha parlak, belirgin ve canlı hale geliyor.

Quantum Dot teknolojisi parlaklıktan hiçbir ödün vermeden, ışığı tüm renklere eşit miktarda dağıtıyor. Bu sayede gün ışığında televizyon  izlerken bile yoğun parlaklık ve renk tonları çok daha kaliteli bir izleme deneyimi sunuyor.

Hangi Marka Televizyon Almalıyım?

TV markaları oldukça fazladır. Bir televizyonun markası kadar özellikleri de satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alır Desibela’da yer alan televizyon markaları arasından kendi ihtiyacınıza en uygun modeli kolaylıkla seçebilirsiniz. Televizyon almadan önce televizyon özelliklerini de detaylıca araştırmanızda fayda vardır. Televizyon alırken görüntü kalitesi kadar ses kalitesi de önem taşır. Televizyon markalarını incelerken o markanın ilgilendiğiniz model ya da modellerinde kullanılan hoparlörlere de dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte televizyonun USB, hafıza kartı, HDMI gibi farklı medya girişlerinin olması da yine kullanımı kolaylaştıran detaylar arasında yer alır.

En Ucuz Televizyon Fiyatları Nerede?

Televizyon satın almadan önce belirdiğiniz kriterler satın alma sürecinde işinizi kolaylaştırır. Fiyat araştırması yapmak da bu süreçte bütçenize büyük fayda sağlar. TV fiyatları her bütçeye göre farklı skalalarda yer alır. Televizyon fiyatları , markaya, modele ve televizyonun diğer tüm özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Desibela.com’da yer alan dünyaca ünlü markaların televizyon modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm televizyon çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz. Ayrıca desibela.com’u takip ederek güncel kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

4K Televizyon Modelleri Neler?

4K televizyonlar da son yılların en çok aranan modelleri arasında yer alıyor. 4K televizyon 3840x2160 piksel çözünürlüklü anlamına gelir. Ultra HD teknolojisi, Full HD’ye göre 4 kat daha fazla piksel içerir. Akıllı televizyon modellerinde en sık kullanılan görüntü teknolojileri arasında yer alan 4K televizyonlar ile görüntü çok daha kusursuz hale gelir. Smart TV’lerde yer alan pek çok seçenek sınırsız film deneyimini de beraberinde getirir. 4K smart televizyon ile film izlemek son derece keyiflidir.