Subwoofer

Subwoofer Fiyatları ve Markaları


Subwoofer Nedir?

Subwoofer bas ses üretimi yapan ve düşük frekanslı bir hoparlördür. İnsan kulağı, düşük frekansta gelen sesleri ayırt edemez. Bas sesleri duyuran sub woofer hoparlör modelleri de duyulması oldukça güç seslerin hissedilerek duyulmasını sağlar. Sub woofer evlerde, otomobillerde, sinema salonlarında yani müziğin ve sesin olduğu her yerde bass sesleri hissettirmek için kullanılır.
 

Subwoofer Kablosu Nasıl Olmalı?

Subwoofer satın almadan önce bütçenize uygun olması kadar kaliteli olmasına da özen göstermelisiniz. Ucuz subwoofer modellerinin hepsi olmasa da bazılarının kalitesiz olduğunu kabul etmek gerekir. Kalitesiz sub hoparlör modelleri bass sesleri ile birlikte rahatsız edici uğultular, cızırtılar çıkartır. Bu sorun bazen sub woofer ile değil kablolar ile de alakalı olabilmektedir. Subwoofer kablosu kalite olmazsa seste bozulmalar meydana gelir. Bu rahatsız edici sesleri gidermek için ekranlı (shielded) kablolar kullanmanız, ses performansını iyileştirmeniz için büyük fayda sağlar. Elektrikli cihazları, sub hoparlörü ile yakın konumda bulundurmamak da yine rahatsızlık veren sesleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.
 

Hangi Marka Subwoofer Daha İyi?

Subwoofer markaları oldukça fazladır. Her markanın farklı segmentlerde ürettiği ürünler farklı kullanıcı ihtiyaçlarına yöneliktir. Sub hoparlör satın almadan ihtiyaçlarınızı belirlemeniz, marka seçimi yaparken de işinizi kolaylaştırır. Sub woofer markası, fiyatları da doğrudan etkiler. Ürün için ayırdığınız bütçe de subwoofer markası seçiminde önemli rol oynar. Subwoofer fiyatları, hoparlörün markası başta olmak üzere modeli, özellikleri gibi değişkenlere göre belirlenir. Desibela.com’da yer alan dünyaca ünlü markaların subwoofer modelleri, ilgili markaların Türkiye distribütörleri tarafından 2 yıl garantilidir. Tüm subwoofer çeşitlerini en uygun fiyat, taksit avantajı ve aynı gün ücretsiz kargo fırsatı ile Desibela’dan satın alabilirsiniz.
 

Aktif ve Pasif Subwoofer Ne Demektir?

Subwoofer, aktif ve pasif olarak iki farklı türe sahiptir. Eğer sub woofer cihazının içinde tümleşik bir adet amfi varsa bu tip sub hoparlörlere, ‘aktif subwoofer’ denir. Dahili amfisi olmayan türler ise ‘pasif subwoofer’ olarak adlandırılır. Günümüzde, en çok aktif sub woofer üretilmekte ve kullanılmaktadır.

Bununla birlikte subwoofer satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da sub woofer hacminin, kullanacağınız ses sistemine uygun olup olmadığıdır. Bass sesleri tok şekilde duymak için cihazın hacmi birincil önceliktir. Bir sub woofer hoparlörün RMS ve Peak Watt değerlerini bilmek bu nedenle önemlidir. RMS; hoparlörün vereceği titreşimin elektriksel karşılığıdır. Peak ise anlık maksimum gücün elektriksel karşılığıdır.

Subwoofer çeşitlerinin yanı sıra ev sinema sistemi gibi yüzlerce ürün çeşidine markamızdan ulaşabilirsiniz.